DZIAŁY

Dobrej jakości warzywa są pełne witamin oraz składników mineralnych, które potrzebne są naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Jak kupować warzywa, aby mieć pewność, że dbamy o nasze zdrowie?

Nie kupuj warzyw w opakowaniach

Warzywa pakowane w plastikowe pojemniki, tacki czy worku znacznie szybciej się psują od tych, które sprzedawane są luzem. Zazwyczaj warzywa zapakowane z wierzchu wyglądają całkiem dobrze, jednak pod spodem możesz znaleźć przykrą niespodziankę w postaci grzyba.

Dokładnie sprawdzaj co wybierasz

Jeśli nie masz 100% pewności co do świeżości danego warzywa najlepiej sprawdzić to poprzez dotyk. Dzięki niemu szybko zorientujesz się czy warzywa nie są zwiotczałe, przywiędłe i stare. Jeśli widzisz, że coś jest pomarszczone, nadpleśniałe i posiadana uszkodzenia na powierzchni radzimy unikać. Kiszonki zawsze lepiej jest powąchać i posmakować. Zazwyczaj sprzedawca w dobrym warzywniaku pozwoli na skosztowanie.

Zielone liście to świeża warzywa

Świeże warzywa można również poznać po wyglądzie liści. Jeśli więc liście są zielone, jędrne to masz pewność, że kupujesz coś świeżego. Uważaj jednak na to, by nie były przywiędłe albo poobcinane może to oznaczać, że na półce leżą już od wczoraj. Warto też się wystrzegać pożółkniętych warzyw takich jak brokuł czy ogórek.

Nie kupuj zbyt dużej ilości warzyw

Zbyt duża ilość warzyw, której nie zjemy w przeciągu jednego bądź dwóch dniach pogarsza znacząco ich jakość. Najlepiej kupować warzywa w dniu, w którym chcemy je zjeść. Dotyczy to zwłaszcza warzyw delikatnych i liściastych.

Kupuj tylko w sprawdzonym miejscu

Warto wyszukać miejsce, w którym o swój towar sprzedawca dba bardzo dobrze. Nie pozwala na to, aby produkty leżały zbyt długo i miały możliwość zepsucia się. Opinia klientów dla takiego sprzedawcy jest najważniejsza. Znajdą się też takie miejsca, w których widać, że towar kupowany jest z najniższej półki i gorszej jakości. Tyczy się to zarówno warzywniaków, bazarów jak i marketów. Patrz uważnie na to, co sprzedawca pakuję Ci do torby. Może on w tym momencie przemycić do reklamówki warzywa zwiędłe i nieładnie wyglądające.

Zobacz także: https://porady.org/jak-zbierac-nasiona-pomidorow

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak kupować warzywa?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak kupować warzywa?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania