DZIAŁY

Szef poprosił Cię, byś podjął się trudnego zadania i zorganizował dla środowiska z pracy imprezę integracyjną? Została Ci zlecona impreza firmowa i zastanawiasz się, jak ją zorganizować? Sięgnij do naszych porad!

Najważniejsze elementy udanej imprezy

Aby impreza firmowa mogła zostać zaliczona do udanych, nie możesz zapomnieć o jej najważniejszych elementach. A są to: (wyjątkowe) miejsce, dobrze dobrany termin (który pasuje większości), muzyka (przy której da się potańczyć oraz porozmawiać) oraz atrakcyjny program wydarzenia. Jak powinna wyglądać impreza firmowa i jak ją można zorganizować? Program takiego wydarzenia powinien być bogaty w różne atrakcje: konkursy, fotobudka, karaoke, wspólne odtańczenie macareny, rozdanie pomysłowych nagród, poczęstunek…  Jeśli budżet na to pozwala, warto zatrudnić do obsługi imprezy firmowej profesjonalnego DJ’a, który poza puszczaniem muzyki będzie również pełnić rolę wodzireja i zabawiać gości.

Impreza firmowa – jak ją zorganizować i nie przekraczać budżetu?

Aby nie przekroczyć danego budżetu, warto skorzystać z ogromnej zalety, którą jest sam fakt, że zamierzacie zrobić imprezę firmową. Na hasło impreza firmowa wiele klubów przyzna całej grupie atrakcyjne rabaty, zarezerwuje za darmo loże, a nawet poczęstuje darmowymi drinkami. Jeśli więc nie masz pomysłu na miejsce, spróbuj się dogadać z jakimś klubem tanecznym i zorganizować imprezę u nich! Rzeczy, na których możesz zaoszczędzić bez krzywdy dla imprezy, to także catering oraz dekoracje. Całkiem ładnie prezentujący się catering można przygotować samodzielnie w domu przed imprezą. Eleganckie kanapeczki, koreczki i tortille na pewno posmakują gościom, a do ich przyrządzenia nie trzeba ani dużo czasu, ani dużo pieniędzy. Jeśli chcecie zaoszczędzić na alkoholu, warto przygotować poncz dla gości. Zadziała szybko i skutecznie, a jego przygotowanie nie jest drogie. Z kolei, jeśli chodzi o dekoracje, ciekawe i atrakcyjne cenowo artykuły można znaleźć w sklepach dla animatorów. Tanim i spektakularnym rozwiązaniem są balony, zarówno te normalne, jak i helowe. Zawieszone u sufitu girlandy nie stanowią dużego wydatku, a zawsze robią ogromne wrażenie.

Zadbaj o motyw imprezy

Udana impreza firmowa, to taka impreza, którą coś wyróżnia. Jak zorganizować ją tak, by była niezapomniana? Wymyśl jakiś motyw przewodni! Lata 60’, kowboje, piraci, science-fiction, Hawaje, Meksyk, post-apo, motyw militarny, lata 80’, a może Black & white? Dobierając klimat imprezy, pamiętaj, by takie elementy jak muzyka, dekoracje, konkursy i catering były spójne z tym motywem. Przebranych gości warto nagrodzić czymś wyjątkowym, by ich zachęcić do zabawy w klimacie wydarzenia!

Nie zapomnij również o fotorelacji, zdjęcia z przebieranej imprezy firmowej to świetna i zabawna pamiątka na długie lata!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Impreza firmowa – jak ją zorganizować?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Impreza firmowa – jak ją zorganizować?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.