DZIAŁY

Dla właściciela psa każda podróż może okazać się niezwykle problematyczna. Zwłaszcza, jeżeli nie mamy nikogo, kto zająłby się naszym czworonogiem, a hotele dla psów nie są na nasza kieszeń. Odpowiedź na ten problem jest jedna – zabierz go ze sobą.

Europejskie miasta

Zwiedzanie muzeum z psem na smyczy, wydaj się czymś niemożliwym? Niekoniecznie. Coraz więcej muzeów otwiera swoje drzwi dla naszych czworonożnych przyjaciół. Taką możliwość mamy nawet w Polsce. Przyjaznym dla psów miejscem jest Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, uznawane za jeno z trzech najciekawszych muzeów w Krakowie. Nasz pies będzie mile widziany również w Muzeum Marionetek z Salzburgu, czy nawet podczas zwiedzania ruin Pompejów.

Należy pamiętać, że najpiękniejsze europejskie miasta, o nie tylko muzea czy pałace. W każdym mieście znajdują się przecież piękne parki, do których możemy zabrać psa, rynki i stare miasta, które zachwycają zabytkowymi kamieniczkami.
Jednym z miast, w których psy są najmilej widziane jest Paryż. Akceptowane są one w centrach handlowych, większości sklepów i restauracji.

Parki narodowe

Długie spacery, to najlepsza forma aktywności dla psa. Jeżeli wybieramy się do jednego z 23 polskich parków narodowych, warto sprawdzić, czy można wprowadzać do nich psy. Jeżeli mamy taka możliwość, to nie ma przeszkód, by z niej nie skorzystać. Gdzie możemy zabrać naszego czworonoga? Między innymi do Świętokrzyskiego, Wielkopolskiego, Ojcowskiego, Karkonoskiego czy Parku Narodowego Gór Stołowych. Najbardziej przyjazne psom są jednak parki krajobrazowe.

Należy jednak pamiętać, by podczas takiego spaceru przestrzegać obowiązującego regulaminu. Powinnyśmy bezwzględnie omijać szlaki, na które wstęp z psem jest zabroniony i oczywiście po nim sprzątać. Nie wolno również spuszczać psa ze smyczy.

Jezioro lub rzeka

Nie od dziś wiadomo, że psy uwielbiają wodę. Dlaczego więc nie wybrać się z czworonogiem właśnie nad jezioro lub rzekę? Wyjazd nad wodę to nie tylko zabawa polegająca na aportowaniu czy zwyczajnym pływaniu. Wbrew pozorom, z psem możemy uprawiać nawet sporty wodne. Jednym z nich jest Stand Up Paddle, czyli sport polegający na wiosłowaniu na specjalnej desce na stojąco. Wypożyczalnie profesjonalnego sprzętu znajdują się nad wieloma zalewami i jeziorami. Niezbędne okażą się również kapoki. Nie tylko dla nas, ale również dla naszych czworonogów.

Kamizelki ratunkowe będą koniecznie także podczas spływów kajakowych, na które z powodzeniem możemy zabrać naszego psa. Trzeba jednak pamiętać, by tego typu atrakcje fundować jednie tym zwierzakom, które naprawdę lubią zabawy w wodzie.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Gdzie podróżować z psem" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Gdzie podróżować z psem" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.