DZIAŁY

Chociaż sucha karma jest najpopularniejszym posiłkiem dla pupili, wiele osób decyduje się na samodzielne przygotowywanie im posiłków i zastanawia się, co gotować psu? Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne, wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach.

Elementy posiłku dla psa

Żeby pies jadł zdrowo i miał siły oraz energię na codzienne psoty, należy przyrządzać mu posiłek z trzech składników. Pierwszym z nich jest mięso, drugim wypełniacz, a trzecim warzywa. Proporcje to 1:1:1, a więc wszystkiego powinno być po równo. To daje szereg możliwości i gwarantujemy Ci, że Twój pupil będzie zachwycony tym, co mu przyrządzisz. Wesołe merdanie ogonem i rzucenie się do miski z przysmakami będzie tego najlepszym dowodem!

Bez mięsa ani rusz

Podstawą posiłku dla psa jest oczywiście mięso. To ono dostarcza pupilowi białko, które jest niezbędne, aby mógł on prawidłowo funkcjonować. Najlepszym wyborem w diecie dla psa będzie drób, czyli kurczak, kaczka czy chudy, ale zdrowy indyk. Dla urozmaicenia możesz też z powodzeniem sięgnąć po wołowinę, królika czy jagnięcinę. Opcją jest też wybór ryby, ale nie wszystkie psy za tym przepadają. W ramach różnorodności można jednak zaserwować ją czworonogowi dwa razy w miesiącu.

Gotując mięso, pamiętaj o tym, żeby nie miało kości, które po ugotowaniu stają się ostre i niebezpieczne dla psa. Istnieje bowiem ryzyko, że może się on nimi udławić lub poważnie uszkodzić przełyk. Nie rezygnuj jednak z chrząstek i od czasu do czasu zmieniaj rodzaj mięsa w obrębie gatunku. Chodzi więc o to, że jeżeli w tym tygodniu pies będzie jadł kurczaka, czasem podaj mu pierś, czasem korpus, a czasem udo.

Co gotować psu, czyli sprawa z wypełniaczem

Wypełniacz, jak sama nazwa wskazuje, służy do tego, aby psi żołądek czuł się pełny i najedzony. Dostarcza też on węglowodanów Twojemu pupilowi, które stanowią dla niego źródło energii.

Jego przygotowanie jest proste, a samych produktów nie trzeba szukać daleko. Dobrze bowiem ugotować biały lub brązowy ryż, makaron albo kaszę. Sprawdź jednak, czy Twój ulubieniec ją toleruje, ponieważ niektóre psiaki mają z nią problem.

Warzywnie i zdrowo

Na sam koniec odrobina warzyw. Ułatwią one Twojemu psu trawienie i co tu dużo mówić — są absolutną bombą zdrowia. Najlepsze jest to, że swojemu czworonogowi możesz ugotować niemal wszystko. Marchewkę, groszek, kalafiora, brokuła, cukinię, pietruszkę czy jarmuż. Zawsze możesz też dodać coś ekstra np. olej lniany lub oliwę, które również są bardzo zdrowe i dodadzą posiłkowi nieco smaku.

Wiesz już, co gotować dla psa. Nie zostaje więc nic innego, jak udanie się do kuchni i rozpieszczenie swojego ulubieńca, który z pewnością będzie Ci wiernie asystował z poziomu podłogi!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Co gotować psu?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Co gotować psu?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania