DZIAŁY

Prawidłowe ułożenie psa jest bardzo ważne. Dzięki temu można uniknąć różnych, niepożądanych zachowań. Pupil nie będzie gryzł kapci, sikał w domu, a także skakał na gości. No ale od czego zacząć naukę posłuszeństwa? Czy warto wykorzystać w tym celu zabawki dla psa? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Kiedy rozpocząć naukę posłuszeństwa?

Naukę posłuszeństwa warto rozpocząć już od najmłodszych lat. Umysł szczeniaka jest zdecydowanie bardziej chłonny i podatny na uczenie się komend. Dzięki temu między właścicielem a jego czworonogiem rodzi się też silna więź. Pies nie tylko nas rozumie, ale jednocześnie bezgranicznie nam ufa. Oczywiście pewne rasy są bardziej podatne na nauki, inne nieco mniej. Golden retriever albo owczarek niemiecki na pewno będzie chętnie aportował, ale raczej nie można na to liczyć w przypadku yorka albo ratlerka. Przed rozpoczęciem treningów i kupieniem zabawki dla psa warto zatem dostosować ćwiczone komendy do możliwości danej rasy. Dzięki zgłębieniu wiedzy na temat rasy można też lepiej zrozumieć pewne zachowania oraz charakter naszego pupila.

Gdzie leży klucz do edukacyjnego sukcesu?

Skuteczność nauki zależy w dużej mierze od zbudowania dobrej relacji ze swoim pupilem. Należy odpowiednio stosować system nagradzania i motywowania psa do pracy. Szkolenie warto rozpocząć od nauki skupiania uwagi psa na sobie. Za każde prawidłowo wykonane ćwiczenie pies powinien otrzymywać jakiś przysmak. Oczywiście treningi nie powinny być przy tym zbyt długie i rozbudowane. Warto je też przeplatać rozrywką. Wystarczy podrzucić pupilowi zabawki dla psa i dać mu trochę czasu na rozluźnienie. Do nauki dobrze jest też wykorzystać czas spacerów. Już samo poprawne chodzenie na smyczy jest pewną umiejętnością. Nie należy nadto stawiać psu od razu wysokich wymagań. Dobrze jest zacząć od najprostszych komend, które potem stopniowo można rozwijać.

Cierpliwość, konsekwencja i spokój

Uczenie psa posłuszeństwa to bardzo długi proces. Nie należy spodziewać się wielkich sukcesów już po kilku dniach. Każdy właściciel czworonoga powinien być przy tym cierpliwy i konsekwentny. Nie można też na psa krzyczeć i okazywać zdenerwowania. Dla rozluźnienia atmosfery zawsze można też sięgnąć po zabawki dla psa. Rzucanie piłeczki albo gryzienie gumowego gadżetu na pewno rozładuje emocje, a przy okazji zrelaksuje naszego pupila. A gdzie kupić niezbędne gadżety do treningu? Najlepiej w specjalistycznych sklepach. Polecamy w szczególności sklep internetowy Dolina-noteci.pl. Znajdziesz tam nie tylko wysokiej jakości karmę i przysmaki, ale również zabawki dla psa.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak nauczyć psa posłuszeństwa?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak nauczyć psa posłuszeństwa?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania