DZIAŁY

Planujesz podnieść swoje kwalifikacje i zastanawiasz się nad nauką zdalną? Kurs online może być strzałem w dziesiątkę, ale zanim wybierzesz ten konkretny, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Jak sprawdzić, czy kurs online jest dobry? Poznaj 5 naszych wskazówek.

Wskazówka 1 – poznaj firmę lub osobę, która stworzyła kurs online

Zanim kupisz dany kurs, który Cię interesuje sprawdź dokładnie, kto go stworzył. Niezależnie czy jest to jednostka, czy firma warto to zrobić, aby nie kupić kursu, który nie spełni naszych oczekiwań. Poszukaj informacji o posiadanym doświadczeniu to istotne, ponieważ taki kurs może stworzyć dosłownie każdy. Nie wybieraj kursów online, które oferuje tak zwany „no name” w sieci. Bardzo prawdopodobne, że zostaniesz oszukany, a zawarta wiedza w takim kursie do niczego się nie nada.

Wskazówka 2 – zwracaj uwagę na szczegóły

Istotnym aspektem w wyborze kursu online są detale. Zwróć uwagę na to, jak prezentuje się cała strona, czy jest intuicyjna, przejrzysta i wygląda profesjonalnie. Co zostało zawarte w opisach? Czy nie ma błędów interpunkcyjnych? Widząc niedociągnięcia i niechlujstwo możesz spodziewać się tego samego w materiałach edukacyjnych. Oprócz tego, gdy na stronie oferującej kurs online widnieją tylko same hasła promujące i nie ma konkretnych informacji o przebiegu nauki powinno zapalić Ci się czerwone, dużo światełko.

Wskazówka 3 – dobry kontakt

Co mamy na myśli pod hasłem „dobry kontakt”? Kursy online dla wielu mogą być minusem ze względu na ograniczony kontakt z osobami prowadzącymi. Dobrym kursem na pewno będzie ten, gdzie kontakt będzie bardzo łatwy. Sprawdź, czy jest możliwość kontaktu telefonicznego lub mailowego. Jak szybko odpisują i czy potrzebując wsparcia lub rozwiania wątpliwość dostaniesz odpowiedź w krótkim czasie.

Wskazówka 4 – sprawdź opinie

Kupując coś w internecie zawsze trzeba sprawdzać opinie. Nie ważne czy jest to produkt, czy usługa taka jak kursy online. O jakości danego kursu będą świadczyć opinie kursantów, którzy z niego korzystali bądź opinie o firmie, które znajdziesz w Google. Widząc pozytywne komentarze możesz spodziewać dobrego kursu.

Wskazówka 5 – certyfikat

Certyfikat nie jest zawsze obowiązkowym dokumentem, który otrzymuje się po ukończeniu kursu. Jednak z doświadczenia wiemy, że wiele osób chce posiadać coś co będzie potwierdziało zdobycie nowych umiejętności. Dopytaj się czy po kursie otrzymasz tak zwane świadectwo ukończenia kursu. Jeśli tak to znaczy, że kurs prowadzony jest na wysokim poziomie. W przypadku kursów zawodowych certyfikat jest niezbędny, jeśli chcemy pracować na konkretnych stanowiskach. Sprawdź, więc kto wydaje taki certyfikat i czy jest on zgodny z prawem. Nie chcesz kupować kursu, w którym certyfikat nie będzie uznawany. To nie tylko strata pieniędzy, ale także czasu.

Ofertę na kursy online znajdziesz m.in. na stronach uprawnienia-elektryczne.pl oraz kurs-fotowoltaika.pl.

Niniejszy poradnik pod tytułem "5 Wskazówek jak wybrać dobry kurs online" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "5 Wskazówek jak wybrać dobry kurs online" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.