DZIAŁY

Im lepiej sprzedajesz, tym lepiej zarabiasz. Sprzedaż to specyficzna profesja, w której poziom Twojego wynagrodzenia zależy głównie od wyników i umiejętności. Warto cały czas się rozwijać i poznać kilka ciekawych sposobów na bardziej owocną pracę. 

Steruj uwagą Klienta

Jeśli chcesz coś sprzedać, musisz zainteresować swoją ofertą potencjalnego kupca, a zrobisz to tylko wtedy jeśli pokażesz mu konkretną korzyść, która rozwiąże jeden z jego problemów, zaspokoi potrzebę lub poprawi jakość życia. Nie skupiaj się na parametrach produktu czy na cenie. Przedstawisz to dokładnie kiedy już uzyskasz aprobatę konsumenta. Pomyśl jakie zalety ma Twój produkt i dopasuj je do sytuacji danej osoby. Pokaż jak może skorzystać, kupując od Ciebie.

Systematyczność

Pamiętaj, że porażka to codzienność w zawodzie handlowca. Jedynie 20% umówionych spotkań, kończy się finalizacją. Nie bój się odrzucenia i odmowy, ale się do nich przyzwyczaj. Nie mogą Cię hamować przed kontaktem z Klientami. Będą mieć wątpliwości, będą odmawiać, ale nieustannie próbuj nawiązywać nowe rozmowy. Wiedząc, że tak mało sytuacji sprzedażowych skończy się pozytywnie, wykorzystuj każdą okazje handlową.

Wyznaczanie celów

Zrób plan działania. Określ co musisz zrobić, co musisz sprzedać, jak dużo, jak szybko, na kiedy. Po krótkiej analizie postaw przed sobą jasno określone cele, które będą możliwe do zrealizowania. Ustanawiając coś ponad Twoje siły będziesz zdemotywowany. Z tyłu głowy będziesz wiedział, że i tak nie uda Ci się tego osiągnąć. Dlatego ważna jest chłodna ocena sytuacji. Następnie podziel zadania na tygodnie i dni. Przykładowo: w tym tygodniu muszę sprzedać 14 sztuk produktu, czyli 2 artykuły dziennie. To skupi całą Twoją uwagę na konkretnym zadaniu.

Zmień swoje nastawienie

Twoje zachowanie jest również niezmiernie ważne. Bądź entuzjastyczny, pozytywnie nastawiony do ludzi. Kto będzie miał ochotę z Tobą rozmawiać jeśli będziesz wiecznie niezadowolony, a Twoje odpowiedzi będą wymuszone i zdawkowe? Mów głośno i z przekonaniem. 

Od samego początku buduj mocne relacje z Klientami. Staraj się ich poznać i z nimi porozmawiać, aby zdobyć ich zaufanie, a napewno Ci się to opłaci.

Pytania

…są Twoim narzędziem. Dzięki informacjom, które uzyskasz zadając różne pytania możesz z łatwością dopasować zalety produktu do potrzeb poszczególnych osób. Może dowiesz się, że Klient planuje remont kuchni i jest nowoczesny, a tak się składa, że możesz mu zaproponować zestaw mebli z nowej oferty spełniający jego oczekiwania, ponieważ ma wiele innowacyjnych funkcji. Ten kto pyta, kontroluje rozmowę. Zapamiętuj szczegóły, które później posłużą Ci w aktywnej sprzedaży.

Niniejszy poradnik pod tytułem "5 cech skutecznego sprzedawcy" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "5 cech skutecznego sprzedawcy" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.