DZIAŁY

W sieci można znaleźć dużo programów umożliwiających kontrolę dostępu do internetu. Większość z nich posiada podobne funkcjonalności, kontroluje treści, umożliwia zarządzanie czasem itd. Niestety większość z nich jest płatna. Firma Microsoft udostępniła za darmo program Windows Live Family Safety. Program posiada podobne funkcje, co programy płatne (umożliwia tworzenie raportów aktywności, filtrację stron, blokadę nieodpowiednich treści, ustawienie godzin korzystania z internetu itd.). Program bezpieczeństwo rodzinne może praktycznie uruchomić każdy. Niestety, aby zainstalować program musimy posiadać bądź utworzyć konto w Windows Live.

W celu zainstalowania darmowego programu do kontroli internetu występującego pod nazwą Windows Live Family Safety należy wejść na stronę explore.live.com/windows-live-family-safety?os=other i pobrać program, a następnie przystąpić do instalacji.

W naszym przypadku chcemy tylko doinstalować program bezpieczeństwo rodzinne, dlatego wybieramy opcję Wybierz programy które chcesz doinstalować:

  1. Zaznaczamy bezpieczeństwo rodzinne i klikamy na zainstaluj;
  2. W zależności od łącza jakim dysponujemy czekamy na ukończenie pracy instalatora;
  3. Program został poprawnie zainstalowany;
  4. Możemy przystąpić do konfiguracji programu;
  5. Podajemy login i hasło do usługi Windows Live, jeżeli nie posiadamy konta musimy niestety utworzyć;
  6. Konfiguracja programu jest bardzo intuicyjna.
Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Windows Live Family Safety – bezpieczeństwo rodzinne" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Windows Live Family Safety – bezpieczeństwo rodzinne" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.