DZIAŁY

Po aktualizacji aplikacji Facebook Messenger została ona wzbogacona o tryb nocny, tzw. dark mode. Opcja ta jest dostępna także dla użytkowników polskich. Podpowiadamy, jak zrobić czarnego Messengera!

Jak zrobić czarnego Messengera? Najważniejsza jest aktualizacja

Jak zrobić czarnego Messengera? Przede wszystkim trzeba mieć zaktualizowaną wersję aplikacji Facebook Messenger, to warunek konieczny. Dopiero po pobraniu najnowszej wersji aplikacji ze sklepu Google Play będziemy mogli uruchomić tryb nocny i cieszyć się Messengerem w czarnej wersji.

Jak zrobić czarnego Messengera? Uruchamianie trybu nocnego

Czarnego Messengera nie uruchomimy z poziomu ustawień aplikacji. Aby uruchomić tryb nocny na Messengerze, należy… wysłać dowolnej osobie emoji z żółtym półksiężycem. Inne emoji – księżyce nie spowodują takiego efektu. Następnie należy zrestartować aplikację i wtedy na ekranie ukaże nam się informacja o możliwości ustawienia czarnego motywu Messenger, zmiana ta jest oczywiście odwracalna.

Po zaaktywowaniu funkcji czarnego Messengera będzie można włączać i wyłączać z poziomu ustawień aplikacji. W tym celu wystarczy kliknąć na miniaturę swojego zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu aplikacji.

UWAGA: jeśli po przesłaniu półksiężyca nic się nie stało, wróć do pierwszego akapitu niniejszego artykułu i zaktualizuj aplikację!

Co daje nam tryb nocny Messengera?

Po włączeniu trybu ciemnego ekran konwersacji zmieni się na ciemny, ale to nie jedyne zmiany, które są charakterystyczne dla dark mode. Tryb nocny umożliwia mniejsze zużycie energii, ponieważ urządzenie, na którym korzystamy z aplikacji, nie musi podświetlać ekranu, tak jak to się dzieje w przypadku białego motywu. Czarny Messenger może więc wpłynąć na żywotność baterii w telefonie.

Inne plusy to mniejsze zmęczenie dla oczu. Gdy korzystamy po ciemku z telefonu, białe światło drażni nasze oczy i je męczy. Stosując dark mode, można zminimalizować ten efekt. Z trybu ciemnego korzystają także takie aplikacje jak Youtube, Twitter, Pinterest oraz Instagram. Czarny motyw jest też dostępny w programie Outlook. Zwolennicy Facebook Messenger uważają zgodnie, że sposób aktywacji Dark Mode jest ciekawy i interesujący, jednak można się spotkać także z opiniami, że uruchamianie jest trudne i nieintuicyjne. A Wy co sądzicie? Korzystacie na co dzień z czarnego Messengera?

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zrobić czarnego Messengera?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zrobić czarnego Messengera?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.