DZIAŁY

Lubisz smaczne, wręcz wykwintne potrawy, ale nie cieszy Cię perspektywa kilkugodzinnego gotowania? Pora obalić mit, że to, co smaczne i zdrowe, musi być okupione długim przyrządzaniem. Z urządzeniem wielofunkcyjnym do kuchni zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a twoje podniebienie będzie w pełni ukontentowane.

Urządzenie wielofunkcyjne do kuchni – co to jest?

Jeśli myślimy o wielofunkcyjnym urządzeniu kuchennym, pierwszym skojarzeniem często jest robot, który ma wiele końcówek i może wykonywać różne czynności: siekanie, mieszanie, ubijanie, ugniatanie. Jednak pod pojęciem „urządzenie wielofunkcyjne do kuchni” kryje się coś więcej. Faktycznie, urządzenie to wykona wymienione wyżej czynności, ale to zaledwie wstęp do gotowania, a właściwie do obróbki termicznej, bo ta może być prowadzona na wiele sposobów. Urządzenie wielofunkcyjne do kuchni nie tylko gotuje, ale też dusi, opieka, gotuje na parze, piecze, smaży. Do tego wyrabia ciasto, sieka, rozdrabnia, ubija, miesza, mieli. Poszczególne wersje urządzeń różnią się od siebie, dlatego warto się upewnić, że mają w specyfikacji dokładnie te funkcje, których potrzebujemy.

Nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne do kuchni ze sterowaniem elektronicznym

Gotowanie w tradycyjny sposób wymaga naszej, niemal nieustannej, obecności w kuchni. Nie wystarczy położyć na blacie wszystkie potrzebne produkty, trzeba jeszcze je posiekać, pokroić, obsmażyć, obgotować, zmiksować itp. Z wielofunkcyjnym urządzeniem kuchennym jest inaczej. Wystarczy ułożyć produkty w urządzeniu (w zależności od jego rodzaju może to być kilka poziomów), zaprogramować, włączyć i… czekać. Raz zaprogramowane urządzenie samo zrobi to, co trzeba, a o zakończeniu pracy poinformuje sygnałem dźwiękowym. Czas, który dzięki temu zyskujemy, możemy przeznaczyć na własne przyjemności.

Nie znasz przepisów? To nie problem!

Wiele osób obawia się urządzeń wielofunkcyjnych, bo wydają im się zbyt skomplikowane. Tymczasem ich obsługa jest bardzo intuicyjna, a czytelny panel LED dodatkowo ją upraszcza. Zaprogramowanie urządzenia na przyrządzenie konkretnej potrawy można przyrównać do programowania pralki. Mimo wielu opcji praktycznie nikt nie ma z tym problemu. Pierwszy raz może być nieco problematyczny, bo z urządzeniem trzeba się zapoznać, ale każdy następny będzie łatwiejszy, a instrukcja obsługi przestanie być potrzebna.

Kolejnym problemem bywa nieznajomość przepisów dających się zastosować w urządzeniu wielofunkcyjnym. Wiele osób rezygnuje z zakupu w przekonaniu, że i tak nie będzie umiało nic przygotować. Tymczasem niektóre modele urządzeń wielofunkcyjnych mają wbudowaną bazę danych zawierającą ponad sto przepisów. Bazy te są aktualizowane za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Jeśli ktoś chce, codziennie może ugotować coś innego, a korzystając z elektronicznej książki kucharskiej, będzie mieć pewność, że przygotuje dokładnie takie danie, jakie wcześniej zaplanował.

Prosta obsługa i proste czyszczenie

Mycie garnków, patelni, rondelków misek i miseczek nierzadko jest tym, co skutecznie odstrasza przed przyrządzaniem skomplikowanych dań. Z urządzeniem wielofunkcyjnym nie ma takiego problemu – samo w sobie nie jest skomplikowane, więc i umycie go, nawet po przygotowaniu okazałego obiadu, nie powinno nikomu nastręczać problemu. Wszystkie akcesoria można myć w zmywarce, a nawet jeśli ktoś zechce zrobić to ręcznie, czynność nie powinna trwać dłużej niż pięć minut.

Nadal się wahasz? Przeczytaj koniecznie artykuł: W jakich czynnościach może Ci pomóc urządzenie wielofunkcyjne do kuchni?

Niniejszy poradnik pod tytułem "W jaki sposób urządzenie wielofunkcyjne do kuchni pomoże Ci zaoszczędzić czas?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "W jaki sposób urządzenie wielofunkcyjne do kuchni pomoże Ci zaoszczędzić czas?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania