DZIAŁY

Jednym z problemów związanych z pracą z drzewem jest duża ilość żywicy, która czasem trafia na ciuchy.  Jeśli przypadkowo zabrudzisz ubrania lub materiał, którego nie chcesz zniszczyć, postępuj zgodnie z poniższymi poradami.

Zdrap żywicę

Kiedy zauważysz żywicę na ubraniu, delikatnie zeskrob ją tępym nożem, łyżką lub szczoteczką z miękkim włosiem (staraj się nie używać szczoteczki do zębów). Niezależnie od tego, czy sok jest stary i suchy, czy świeży, zmniejsza ilość, którą będziesz usuwać za pomocą roztworów czyszczących.

Zastosuj domowy środek czyszczący

Następnie nałóż niewielką ilość domowego środka czyszczącego miękką szmatką. Może to być alkohol, środek dezynfekujący do rąk, a nawet zmywacz do paznokci. Jeśli żywica uparcie nie schodzi, użyj enzymatycznego odplamiacza lub ciężkiego płynu do prania, aby rozłożyć sok. Jeśli żywica jest gęsta lub obszar jest duży, wlej środek czyszczący bezpośrednio na wilgotny obszar i wmasuj go palcami. Namocz szmatkę niewielką ilością środka czyszczącego i osusz obszar. Jeśli musisz pracować z detergentem, pozostaw produkt w miejscu zabrudzenia na 10-15 minut. Spłucz poplamiony obszar gorącą wodą, a jeśli nadal widzisz ślady soku, powtórz proces. Może być konieczne przepracowanie wielu warstw wysuszonej żywicy.

Przed użyciem czyścika przetestuj go na małym miejscu, którego nikt nie zobaczy, na przykład wewnątrz obszycia. Ma to na celu zapewnienie, że środek czyszczący nie uszkodzi tkaniny ani barwnika. Sprawdź etykietę, aby upewnić się, że materiał ma trwały kolor.

Niektóre witryny zalecają bardziej niekonwencjonalne opcje, takie jak masło orzechowe lub krem przeciwsłoneczny. Są one oparte na oleju, a nie na alkoholu, dlatego mogą pozostawiać plamy oleju na odzieży. Możesz ich używać, ale będą wymagały dodatkowego środka do prania, aby pozbyć się oleju z tkaniny.

Wrzuć ubranie do prania na program „gorący”

Wrzuć ubranie razem ze zwykłym detergentem do prania o najwyższej temperaturze zalecanej na metce. Po zakończeniu pracy maszyny zabrudzone miejsca powinny zniknąć, jeśli nie, powtórz kroki. Nie wkładaj ubrań do suszarki, jeśli soki nadal tam są. Ciepło suszarki może wtopić ją w tkaninę i przenieść na inne ubrania.

Jeśli przycinasz lub sadzisz drzewa, bardzo prawdopodobnym jest, że żywica trafi na Twoje ubrania. Upewnij się, że nie przeszkadza Ci ich zabrudzenie, ale jeśli zdarzy się to przypadkowo, wykonaj powyższe czynności. Aby mieć całkowitą pewność, że sok nie trafi na twoje ciuchy, wezwij przeszkolonego specjalistę od drzew, który wykona pracę za Ciebie!

Niniejszy poradnik pod tytułem "W jaki sposób pozbyć się żywicy z ubrań?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "W jaki sposób pozbyć się żywicy z ubrań?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania