Czytany poradnik
Upinanie włosów na noc, by były kręcone
0

Upinanie włosów na noc, by były kręcone

AUTOR:  Agnieszka Szarak25 maja 2018

Chciałabyś obudzić się rano z burzą pięknych loków zamiast niesfornie odgniecionymi włosami? Wszystko jest możliwe, wystarczy jedynie trochę pomysłowości!

Uroczy ślimaczek

Na początek proponujemy Ci coś sprawdzonego i prostego. Dobrym pomysłem będzie upięcie włosów na tzw. ślimaczka. Żeby go samodzielnie wykonywać, będą Ci potrzebne wsuwki oraz specjalny krem zwiększający skręt. Firma jest obojętna, wybierz taki, który najbardziej będzie odpowiadał Tobie.

Teraz przejdźmy do faz przygotowań. Dobrze rozczesz włosy, po czym chwyć jedno pasmo dowolnej grubości. Im będzie grubsze, tym analogicznie grubszy będzie skręt. Następnie delikatnie skręć pasmo wokół własnej osi, a gdy już to zrobisz, zawiń je na głowie w ślimaka. Na sam koniec podepnij go wsuwkami i gotowe! Takie upinanie włosów jest bardzo łatwe, szybkie, ale też efektowne i skuteczne.

Plecenie dla wytrwałych

Upinanie włosów to sztuka. Istnieje mnóstwo technik, sposobów oraz gadżetów ułatwiających tworzenie spektakularnych fryzur. Często jednak cierpi na tym klasyk, który wcale nie prezentuje się gorzej. Właśnie dlatego, jeżeli marzysz o cudownych lokach z samego rana, postaw na warkocze dobierane.

Ich plecenie może wydawać Ci się trudne, ale to tylko pozory. Najważniejsze jest jednak to, że są gwarancją naprawdę imponującego efektu. Umyj więc włosy i natrzyj je mocną pianką do włosów. Lekko podsusz włosy, po czym podziel je na dwie równe części. Teraz wydziel trzy pasma z dowolnej strony i przepleć je tak, jakbyś zaczynała zwykłego warkocza. Gotowe? Dobierz do skrajnego lewego pasma (jeżeli zaczęłaś z lewej strony) kolejne pasmo i przepleć. Potem dobierz pasmo do prawego i powtórz. Zbieraj kolejne włosy, aż nie nie dojdziesz do końcówek włosów. Zakończ warkocz zawinięciem końcówek w gumkę do włosów, żeby też były kręcone, a później zabierz się za drugą stronę głowy.

Upinanie włosów z pomocą papilotów

To absolutna klasyka, która pozwoli Ci uzyskać naprawdę mocno skręcone loki. Nim jednak zdecydujesz się na papiloty, zastanów się. Efekt będzie taki, że Twoje włosy mogą zrobić się nawet o połowę krótsze. Wszystko zależy od tego, jak mocno zakręcisz pasma. Zdecydowana? Więc zaczynamy!

Upinanie włosów zacznij oczywiście od ich odpowiedniego przygotowania. Umyj je, podsusz, rozczesz i wmasuj w nie lekką piankę. Następnie oddziel grube lub cienkie pasmo, w zależności od tego, jak grube chcesz mieć loki, i dokładnie nakręć je na papilot. Zacznij już od nasady, upewniając się, że zawinęłaś całe pasmo. To pomoże Ci uniknąć efektu prostych włosów u nasady, a kręconych na dole. Gdy już zakręciłaś włosy na papilot, zawiń go tak, żeby nie spadł i … gotowe! Rano będziesz mieć na głowie burzę upragnionych loków!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze