DZIAŁY

Zastanawiało Cię kiedyś, czy istnieje taki makijaż, który odmładza? Nauczymy Cię kilku przydatnych makijażowych trików, które pomogą zatrzymać czas i odmłodzą Twój wygląd!

Makijaż, który odmładza – najważniejsze porady

Jeśli Ci zależy na młodym wyglądzie, musisz pamiętać o kilka ważnych kwestiach dotyczących make-upu:

  1. Nigdy nie używaj tych samych kosmetyków, z których korzystałaś, gdy miałaś 20 lat!
  2. Unikaj ciężkiego podkładu i zwróć uwagę na jego kolor, skóra zmienia się z wiekiem!
  3. Unikaj pudru w kamieniu oraz pudru w formie sypkiej
  4. Zadbaj o swoje brwi, nic tak nie odmładza, jak zadbane, gęste brwi!

Makijaż, który odmładza – jak przygotować twarz?

Przed nałożeniem podkładu należy zastosować na twarz olejek oraz bazę pod makijaż. Dzięki temu Twoja skóra będzie nawilżona, a zmarszczki się wygładzą. Podkład powinien być o jeden ton jaśniejszy od karnacji, aplikujemy go głównie na czole, nosie, brodzie i policzkach.

Warto zaprzyjaźnić się z różem do policzków. Delikatny rumieniec na twarzy nada Ci młodzieńczy wygląd i ożywi wygląd skóry. Brązujący róż należy stosować na kościach policzkowych, natomiast pastelowy lub perłowy nałożyć punktowo na policzki.

Jak malować usta? Aby zadbać o ich wygląd, pomaluj wargi dwoma odcieniami nabłyszczającej szminki. Całe usta należy pomalować ciemniejszym odcieniem, a na środek nałożyć punktowo odcień jaśniejszy.

Jak malować oczy?

Makijaż, który odmładza to makijaż delikatny. Z wiekiem należy ograniczyć ilość mocnych kolorów, zarówno w kwestii cieni do powiek, jak i kredki. Aby ukryć zmarszczki i ożywić spojrzenie, stosuj cienie w kolorze beż, szare, kawowe, brzoskwiniowe oraz kremowe, a zamiast czarnej kredki używaj kredki beżowej. Cieniami wystarczy pokryć niewielką powierzchnię powieki, na przykład pociągnąć nimi linię. Tusz do rzęs przyda się tylko w niektórych miejscach – pomaluj rzęsy mocniej u góry i bliżej zewnętrznego kącika oka, korzystaj jak najmniej z czarnych kosmetyków i wypróbuj delikatniejsze kolory.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Makijaż, który odmładza każdą kobietę – sprawdź sama" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Makijaż, który odmładza każdą kobietę – sprawdź sama" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.