DZIAŁY

Jesteś w ciąży, a wokoło mnóstwo słońca i coraz bardziej porozbieranych ludzi. Zbliżają się też wakacje więc z pewnością myślisz, jaki strój kąpielowy będzie dla Ciebie najlepszy? Doradzimy Ci, jak dokonać wyboru!

Czy rezygnować z bikini?

Ciąża sprawia, że musisz na siebie szczególnie uważać, jednak nie rezygnować ze wszystkiego, co jest przyjemne. Nie ma nic lepszego dla przyszłej mamy jak kąpiele w morzu czy te słoneczne. Pływanie jest bowiem najzdrowszym ze sportów, które możesz uprawiać. Nie obciąża on Twoich stawów i pozwala na odciążenie i poprawne ułożenie kręgosłupa. Co do słońca, jest ono świetnym źródłem witaminy D, lecz w dużych ilościach może Ci zaszkodzić.

Długotrwałe przebywanie na słońcu z odkrytym brzuszkiem ciążowym prowadzi do podgrzania temperatury wód płodowych. W efekcie może to prowadzić do skurczy macicy oraz krwawienia z dróg rodnych. Dlatego w czasie ciąży lepiej zdecydować się na inny strój kąpielowy niż bikini, które całkowicie odsłania brzuch.

Idealny strój kąpielowy

Bycie w ciąży wcale nie oznacza, że musisz nosić workowate, brzydkie rzeczy i wyglądać nieatrakcyjnie. Czy słyszałaś o czymś takim jak tankini? To świetna alternatywa dla pań, które kochają się w bikini, lecz nie mogą sobie na nie obecnie pozwolić. Takie rozwiązanie jest modne, ładne, swobodne, a co najważniejsze — oferuje je wiele sklepów, w których są stroje kąpielowe. Luźna góra w postaci koszulki nie opina brzucha, zasłaniając go przed promieniami słonecznymi, za to ciekawe kroje wycięć na biust, pozwolą na wybranie tego perfekcyjnego dla Ciebie.

Tankini to strój kąpielowy, który szczególnie poleca się kobietom w zaawansowanej ciąży. Daje on pełen komfort na plaży, nie uwiera, nie ociera i pozwala w pełni cieszyć się plażą i słońcem!

Ciąża niezaawansowana

No dobrze, a co jeśli brzuszek jeszcze nie jest mocno widoczny? W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się stroje jednoczęściowe, ale też nie wszystkie modele. Najlepiej wybierz takie, które w pełni zakrywają brzuch i mają na niego nawet dodatkowy materiał. Możesz z kolei pozwolić sobie na oryginalne wycięcia na plecach.

Zdecydowanie wybierz też takie kroje, które mają wbudowane dodatkowe usztywnienia w staniku. Biust w czasie ciąży również się znacząco powiększa więc dobrze o niego zadbać, żeby czuć się ze sobą dobrze. Zwróć też uwagę na grubość ramiączek, jakie posiada strój kąpielowy. Wybieraj te grubsze, ponieważ zyskasz wtedy pewność, że nie pękną w czasie pływania.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Strój kąpielowy w ciąży" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Strój kąpielowy w ciąży" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania