DZIAŁY

Co to są synonimy? Pewnie większość z nas wie, jednak czy wiecie jak łatwo możecie je wyszukiwać? Nasza mądra Wikipedia znaczenie słowa synonim przedstawia w następujący sposób:

Synonim (gr. synōnymos 'równoimienny’) wyraz lub dłuższe określenierównoważne znaczeniowo innemu, lub na tyle zbliżone, że można nim zastąpić to drugie w odpowiednim kontekście. Synonimia może dotyczyćkonstrukcji składniowych (mówić wiersz mówić wierszem), form morfologicznych (profesorowie  profesorzy) i leksemów.

Nie zawsze mamy wenę twórczą i nawet copywriterowi czasami zdarzają się gorsze dni. Warto w komputerze mieć zainstalowany słownik synonimów. Większość ludzi, którzy piszą artykuły do precli, blogów korzysta ze słownika synonimów. W sieci jest dużo słowników synonimów online np. synonimy.ux.pl czy slownik-synonimow.eu i wiele innych stron zawierających słowniki synonimów online.

Patrząc na listę stron ze słownikami synonimów online można wywnioskować, iż jest to fraza bardzo często wyszukiwana w Internecie. Widać to także po ilości wyszukiwać w Google oraz ilości odwiedzin stron zawierających słowniki synonimów online. Tak jak wspomniałem na początku, w Internecie można znaleźć dużo aplikacji zawierających słownik synonimów. Oczywiście istnieją płatne profesjonalne słowniki synonimów, ale do użytku domowego wystarczające są darmowe programy słowników synonimów.

Pierwszy słownik synonimów warty występuje pod nazwą Słownik synonimów. Słownik Synonimów charakteryzuje się prostotą interfejsu, szybkością działania oraz bogatą bazą synonimów.

Kolejnym darmowym słownikiem synonimów jest aplikacja firmy LexLand. Na stronie producenta można pobrać darmową wersję aplikacji Słownik synonimów. Program zawiera ponad 32 000 artykułów hasłowych. Baza, którą zawiera, zaliczana jest do jednej z większych baz synonimów. Warto nadmienić, iż Słownik synonimów powstał w oparciu o materiał źródłowy udostępniony na stronie synonimy.ux.pl (na otwartej licencji).

System TL+7 Lite jest rozpowszechniany na licencji freeware. Oznacza to, że można go kopiować i używać za darmo w celach prywatnych oraz komercyjnych.

Ostatnim słownikiem synonimów, który warto mieć zainstalowany w komputerze jest GoNaomi Słowniki Synonimów 1.458. Baza aplikacji obejmuje ponad 65 tysięcy wyrazów. Obsługa programu jest bardzo prosta i intuicyjna. Słownik jest sukcesywnie aktualizowany o nowe słowa. Niestety aplikacja bezpłatna jest tylko i wyłącznie do użytku domowego.

Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Słownik synonimów" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Słownik synonimów" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.