DZIAŁY

Szukasz sposobu na szybkie schnięcie paznokci? Potrzebujesz rady na podkrążone oczy? A może chcesz poznać najlepsze urodowe lifehacki? Zapraszamy do lektury!

Urodowe lifehacki i porady

Zamiennik dla pianki do golenia

Czego użyć, gdy pod ręką nie ma pianki do golenia? Najlepiej sprawdzi się… odżywka do włosów! Nanieś ją na nogi tuż przed goleniem i ciesz się miękką i gładką skórą bez podrażnień!

Świecąca się twarz

Jak odsączyć szybko nadmiar tłuszczu z twarzy, gdy nie masz pod ręką chusteczek ani bibułek matujących? Wystarczy użyć w tym celu papieru do pieczenia, który możesz kupić za niewielką kwotę w każdym sklepie spożywczym.

Malowanie paznokci – przydatne urodowe lifehacki

Jak szybko wysuszyć paznokcie po pomalowaniu ich lakierem? Wystarczy, że wsadzisz dłonie na chwilę do zamrażarki. Możesz również odczekać 2 minuty i zamoczyć dłonie w misce z zimną wodą, by przyspieszyć schnięcie lakieru.

Jak pomalować paznokcie bez brudzenia sobie palców? Możesz zastosować specjalne chińskie wkładki i porozdzielać nimi malowane palce lub posmarować skórę wokół płytki paznokcia wazeliną, aby była łatwiejsza do wyczyszczenia z nadmiaru lakieru.

Jak odświeżyć wygląd włosów?

Urodowe lifehacki mogą dotyczyć również włosów. Jak szybko odświeżyć ich wygląd? Możesz skorzystać z suchego szamponu (znajdziesz taki kosmetyk w każdej drogerii) lub użyć mąki ziemniaczanej. Wmasuj odrobinę mąki w głowę, a następnie ją wyczesz, dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru sebum i Twoje włosy będą wyglądały świeżo!

Urodowe lifehacki na podkrążone oczy

Co jest najlepsze na podkrążone i napuchnięte oczy? Najprostszy sposób to okład z zimnych łyżek kuchennych. Wystarczy je włożyć na kilka minut do zamrażarki i przyłożyć na powieki. Dzięki zimnej temperaturze obkurczysz naczynia krwionośne oczu i zredukujesz w ten sposób opuchliznę. Zbawienny wpływ dla napuchniętych oczu mają również: okład z zielonego ogórka, schłodzonego surowego ziemniaka oraz waciki kosmetyczne zanurzone w zimnym mleku lub zielonej herbacie.

Jak przedłużyć zapach perfum?

Aby przedłużyć trwałość perfum, zanim się spryskasz, posmaruj strategiczne miejsca na skórze wazeliną. Na tak nawilżonej powierzchni piękny zapach utrzyma się dłużej!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Przydatne urodowe lifehacki" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Przydatne urodowe lifehacki" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.