DZIAŁY

Masz już konto osobiste, jednak chcesz założyć rachunek w innym banku? Zanim zdecydujesz się na taki krok, musisz dobrze wybrać. Na co zwracać uwagę, a jakie aspekty są mało znaczące? Poznaj 5 cech, którymi powinno charakteryzować się nowoczesne konto osobiste.

Ponad 9 mln Polaków ma konto osobiste w banku – tak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego (dane na I kwartał 2019 roku). Nie wszyscy jednak są zadowoleni z posiadanego rachunku. I chociaż wiele osób chciałoby zmienić konto, nie zawsze wiadomo, na co zwracać uwagę.

1. Bezpłatne przelewy internetowe

Jeśli nawet w miesiącu wykonujesz zaledwie kilka przelewów, w skali roku uzbiera się z tego spora kwota. Dlatego zwróć uwagę, które konto osobiste proponuje darmowe przelewy internetowe – nie tylko wewnątrz banku, ale również w ramach przelewów zewnętrznych.

2. Darmowe wypłaty z bankomatów

Chociaż obecnie większość osób dokonuje transakcji bezgotówkowych i internetowych, od czasu do czasu potrzebna jest gotówka. Nie oznacza to jednak, że musisz ponosić koszty jej wypłaty.

Nowoczesne konto oszczędnościowe odpowiada na potrzeby użytkowników, dlatego oferuje darmowe wypłaty z bankomatów. Zwykle bezpłatnie można wypłacać gotówkę z bankomatów powiązanych z danym bankiem. Niekiedy jednak istnieje możliwość dokonania 3 darmowych wypłat z dowolnych bankomatów na terenie całego kraju.

3. Wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe

Nowoczesne konto osobiste powinno być zintegrowane z dobrze oprocentowanym rachunkiem oszczędnościowym. Dzięki temu część zarobionych pieniędzy można szybko i wygodnie przeznaczyć na budowanie poduszki finansowej z myślą o zabezpieczeniu przyszłości.

4. Dostęp do serwisów Assistance

Konieczność uzyskania fachowej pomocy w nagłych przypadkach zdarza się dosyć często. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wielu sytuacji losowych, np. uszkodzenia samochodu, zachorowania itp. Z pomocą przychodzą serwisy Assistance, z których można skorzystać w ramach… konta oszczędnościowego.

Przykładem jest Konto Osobiste w Toyota Banku. Każdy, kto będzie korzystał z karty płatniczej przypisanej do rachunku, może wykupić pakiety Assistance, np. Moto, Concierge, Medyczny.

5. Nowoczesna autoryzacja mobilna

Jeśli chodzi o nowoczesne konto osobiste, dostęp do niego poprzez bankowość elektroniczną to już standard. Jednak coraz częściej można spotkać się z opcją autoryzacji mobilnej poprzez odciska palca i FaceID.  Jest to dużo bezpieczniejsze niż posługiwanie się np. kodami jednorazowymi w formie wiadomości SMS.

Wybierając konto osobiste, wcale nie musisz zdawać się na przypadek i mało korzystne rozwiązanie. Obecnie masz dostęp do różnych produktów bankowych, które mogą idealnie wpisać się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Wystarczy tylko porównać je pod kątem kilku istotnych parametrów.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Poznaj pięć cech, które musi mieć nowoczesne konto osobiste" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Poznaj pięć cech, które musi mieć nowoczesne konto osobiste" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania