DZIAŁY

Każdy rodzic pragnie zapewnić dziecku najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju. Sen jako jedna z najważniejszych potrzeb małego człowieka powinna być zaspokojona poprzez zagwarantowanie mu komfortowego środowiska snu. Jeśli posiadamy dwójkę dzieci, zdarza się, że ograniczony metraż mieszkania nie pozwala na wydzielenie osobnych pokoi dla maluchów. Wtedy z pomocą przychodzą rozwiązania, które idealnie sprawdzą się dla rodzeństwa. Jakie łóżko wybrać dla rodzeństwa? Podpowiadamy!

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem łóżka dla rodzeństwa?

Przed zakupem łóżek, należy sprawdzić, ile miejsca możemy na nie przeznaczyć tak, aby pokój był komfortowy zarówno w nocy, jak i za dnia, gdy dzieci się bawią lub uczą.

Wybór łóżek jest uzależniony od wieku dzieci oraz ilości dostępnego miejsca. W przypadku pokoju o sporym metrażu nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić w nim dwa osobne łóżka. Jeśli zaś metraż jest nieco mniejszy, możemy pokusić się o praktyczniejsze rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić cenną przestrzeń w pokoju.

Warto pamiętać, że mebel powinien być przede wszystkim bezpieczny i wykonany z solidnych surowców tak, aby nie stanowić zagrożenia dla dzieci. Krawędzie powinny być zaokrąglone, a faktura łóżka gładka. Wszelkie wystające drzazgi oraz ostre zakończenia mogą stanowić niebezpieczeństwo dla energicznych i chętnie poznających świat dzieci.

Rodzaje łóżek dla dwójki dzieci

Dzielenie jednego pokoju przez dwójkę dzieci wymaga odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni tak, aby każde z nich miało komfortowe miejsce zarówno dla siebie, jak i do wspólnych zabaw.

Producenci łóżek wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców dwójki dzieci. Tworzą coraz to nowsze modele, które są bardzo praktyczne w użytkowaniu nawet na niewielkiej przestrzeni.

Z pewnością najbardziej popularne są łóżka piętrowe, które pozwalają zaoszczędzić cenne miejsce w pokoju. Pokój dziecięcy nie pełni przecież jedynie funkcji sypialni, dlatego należy wyodrębnić również przestrzeń do nauki oraz zabawy. Z takiego zakupu ucieszą się dzieci, którym nie będzie sprawiało trudności wejście po drabince. Alternatywą mogą być mniej strome schodki prowadzące na górny poziom. Wysokiej jakości łóżka piętrowe do pokoju rodzeństwa znajdziesz na https://www.panmaterac.pl/lozka-pietrowe-83

Drugą propozycją jest łóżko z dodatkowym wysuwanym materacem, które w nocy będzie wygodnym miejscem do spania, zaś w ciągu dnia nie będzie zabierać przestrzeni. Są one równie funkcjonalne co łóżka piętrowe, a jednocześnie bezpieczniejsze dla młodszych dzieci.

Łóżko piętrowe czy dwa osobne – na jakie się zdecydować?

Jeśli pomieszczenie przeznaczone dla dzieci jest przestronne, bez wahania możemy wybrać dwa osobne łóżka dopasowane do wieku maluchów. Będzie to z pewnością najbardziej komfortowe rozwiązanie, ponieważ nawet wtedy pozostanie wystarczająca ilość miejsca, aby ustawić pozostałe niezbędne meble.

Łóżko piętrowe sprawdzi się idealne w pomieszczeniu, które nie pozwala na wstawienie dwóch osobnych łóżek z uwagi na ograniczoną przestrzeń. Warto pamiętać także o tym, że z pewnością będzie bardziej praktyczne dla dzieci w wieku szkolnym z uwagi na niewielką wysokość pomiędzy dolnym, a górnym piętrem.

Czy wspólne łóżko dla rodzeństwa to dobry pomysł?

Rodzice maluchów często zastanawiają się nad jednym wspólnych łóżkiem dla swoich pociech. Takie rozwiązanie sprawdzi się w sytuacji, gdy dzieci są w zbliżonym wieku i spędzanie wspólnie czasu sprawia im wiele radości. Decydując się na jedno większe łóżko dla dzieci, nie należy zapominać o wygodnym materacu, który będzie wspierał prawidłowy rozwój postawy oraz pozwoli na regenerację organizmu i nabranie sił na kolejny dzień przygód. Należy jednak pamiętać, że z wiekiem jedno wspólne łóżko może przestać być komfortowe.

Aranżacja pokoju dla dwójki dzieci jest z pewnością bardziej wymagająca pod względem logistycznym. W końcu musimy znaleźć przestrzeń, która zadowoli jedno, jak i drugie dziecko, a ponadto będzie komfortowa i funkcjonalna. Wybór łóżka, które będzie wygodne i dostosowane do potrzeb dzieci być może nie jest najłatwiejsze, jednak warto poświęcić temu więcej uwagi, ponieważ to zakup, który posłuży przez wiele lat!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Piętrowe czy dwa osobne – jakie łóżko dla rodzeństwa?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Piętrowe czy dwa osobne – jakie łóżko dla rodzeństwa?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania