DZIAŁY

Udało się. Umówiłaś się na pierwszą randkę z facetem, na którego wiadomość czekałaś ze zniecierpliwieniem. Co teraz zrobić, żeby tego nie zepsuć?

Odpowiedni ubiór

To jak wyglądamy, jest niezmiernie ważne, szczególnie w przypadku kobiet. Będziesz zdecydowanie pewniejsza siebie, jeżeli sama poczujesz, że wyglądasz naprawdę świetnie. Jak jednak dobrać idealny strój na pierwszą randkę? Przede wszystkim dopasuj go do miejsca, do którego idziecie. Jeżeli jest to luźne spotkanie w kawiarni, nie na miejscu będzie wieczorowa suknia oraz ostry makijaż. Z kolei, gdy mowa o romantycznej kolacji, ulubione dżinsy i podkoszulek powinny zostać w domu, czekając na lepszą okazję. Dla niektórych Pań jest to oczywiste, inne tracą głowę z ekscytacji, i nic w tym złego. Należy zachować zdrowy umiar. Podkreślić delikatnie jeden ze swoich atutów, nie eksponując kolejnych. Nie pokazuj wszystkiego od razu, zostaw kilka asów w rękawie na potem…

Lista tematów

Czy przygotowanie sobie listy tematów na pierwszą randkę to dobry pomysł? Jeśli macie z sobą dobry kontakt, takie działania są zbędnie. Jednak często na pierwszej randce pojawia się stres, rządzą emocje i nie jest się tak racjonalnym, jak to bywa na co dzień. Warto więc może nie szykować od razu szczegółowej listy rzeczy, o których warto porozmawiać, ale zastanowić się. Co czytałaś ostatnio? Jaki film Cię poruszył? Albo jaką ciekawą potrawę jadłaś? Zawsze będzie to jakiś sposób na podjęcie konwersacji. Postaw na tematy lekkie, niezobowiązujące, które pozwolą Wam dobrze poczuć się w swoim towarzystwie. Rozmowy o polityce, religii, filozofii oraz podejściu do życia zostaw na inną okazję.

Zdrowa wdzięczność

Facet zaprosił Cię na pierwszą randkę. Sam wybrał knajpę, sam wyszedł z inicjatywą, odsuwa Ci krzesło, otwiera drzwi, jest szarmancki i czarujący. Czujesz się jak księżniczka i cieszysz się, że jest naprawdę miło. Nie bój się o tym powiedzieć mężczyźnie i pokaż, że widzisz jego starania. Powiedzenie „Cieszę się, że to Ty zrobiłeś ten pierwszy krok…” albo „Doceniam i widzę to, jak się starasz” potrafi zdziałać cuda. Takie działania tylko podsycają zapał, jednak nie przesadź z wylewnością. Jedna przelotna uwaga na ten temat wystarczy zamiast niezdrowej gloryfikacji.

Rozmowa bez słów

Mówiąc o pierwszej randce, nie da się nie wspomnieć o mowie ciała. Może nieraz się tego nie zauważa, a nawet pewne ruchy czy gesty wykonuje podświadomie, lecz są one bardzo ważne. Możesz np. delikatnie przygryźć wargi, kiedy on będzie coś do Ciebie mówił. Albo rzekomo niechcący otrzeć nogę o jego, siedząc w restauracji czy na kawie. Istotny jest także kontakt wzrokowy, który utrzymuj. Nie uciekaj wzrokiem przed jego oczami, ale też nie bądź nachalna i zwyczajnie się nie gap. Wykaż swoje zainteresowanie jego osobą, postaraj się pozostać naturalna, a wszystko potoczy się idealnie… Opisane gesty oznaczają, że mężczyzna, z którym spędzasz czas jest dla Ciebie atrakcyjny i jesteś nim zainteresowana.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Pierwsza randka – porady dla pań" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Pierwsza randka – porady dla pań" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.