Dom
Czytany poradnik
Ozdoby wielkanocne [Zrób to sam]
0

Ozdoby wielkanocne [Zrób to sam]

AUTOR:  Alicja Hudzik1 października 2018

DIY to najlepsza technika na kreatywne wykorzystanie zalegających w szafie i w szufladach rzeczy oraz rozwijanie zdolności twórczych. Jak wykonać ozdoby wielkanocne zrób to sam i cieszyć się pięknymi ręcznie wykonanymi rzeczami w domowej przestrzeni? Podpowiadamy!

Ozdoby wielkanocne zrób to sam z drewna

Rzeźbienie w drewnie to jedno z ciekawszych, kreatywnych i przydatnych hobby. Ozdoby wielkanocne zrób to sam z drewna możesz wykonać w prosty sposób, z pomocą dłutka, szlifierki, młotka i gwoździ oraz piłki do drewna!

Co można wykonać z drewna? Na przykład wielkanocne zajączki – wystarczy wykorzystać grubsze pniaki i umiejętnie je ze sobą połączyć, by imitowały ciałko zajączka, a następnie udekorować elementami filcowymi i dolepić mu uszy. Kilka zajączków to urocza dekoracja, nie tylko w ogrodzie, ale i w domu.

Drewniane ozdoby możesz dodatkowo obwiesić lampkami świątecznymi, by cieszyły oko także nocą. Pamiętaj, by twory z drewna oszlifować i polakierować, na wypadek, gdyby ktoś zauroczony ich pięknem chciał je pogłaskać!

Ozdoby wielkanocne zrób to sam ze słoików

Aby wykonać ozdoby wielkanocne zrób to sam, możesz wykorzystać niepotrzebne słoiki. Wystarczy napisać do nich kolorowego żwirku, wypełnić je materiałowymi jajeczkami i zieloną bibułą i obkleić ich górę dekoracyjnymi kokardkami by uzyskać piękne ozdoby. W podobny sposób możesz wykorzystać stary wazon lub akwarium – w środku możesz umieścić pluszowe zajączki, trawę z bibuły i kolorowe draże, by nadać ozdobie wyjątkowy charakter!

Wielkanocne niezwykłe pisanki

Wielkanocne pisanki wcale nie muszą być zwyczajne. Spróbuj wykonać pisanki z muliny lub dodać do nich papierowe ozdoby, by nadać im wyjątkowy charakter! Wydmuszki możesz udekorować papierowymi oczkami, łapkami i Dziubkami, by zamiast pisanek na wielkanocnym stole panoszyły się kurczaczki, zajączki i baranki. Taki mały drobiazg sprawi, że Twoje dekoracje będą naprawdę wyjątkowe, a zrobienie ich przysporzy wiele frajdy całej rodzinie!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze