DZIAŁY

Jeżeli chcesz upiększyć wnętrze swojego domu w niebagatelny, kreatywny sposób — ten poradnik jest dla Ciebie. Podpowiemy Ci, jak wykonać oryginalne dodatki do pokoju. Zrób to sam, zamiast stawiać na pomysły salonów wnętrzarskich!

Zaskakująca butelka

Butelki są wielokrotnie wykorzystywane przez mnóstwo osób. Robi się z nich pojemniczki, karmniki dla ptaków… ale my skupimy się na butelkach szklanych. To, że w jej wnętrzu nie masz już smacznego napoju, wcale nie znaczy, że warto ją zanieść tylko do skupu. Zamiast tego, zrób z niej piękny wazon.

Z butelki zedrzyj wszystkie naklejki i dokładnie ją umyj. Następnie zastanów się nad odpowiednim kolorem. Jeżeli do Twojego pokoju najbardziej pasuje błękit, kup wstążkę lub ozdobną tasiemkę o tej barwie. Owiń nią butelkę, jednak niecałą. Zrób np. kilka grubszym pasm, jedno cienkie bliżej szyjki i… gotowe! Zdaj się na swoje wyczucie smaku, wszystko może być bowiem tak, jak chcesz. Inny pomysł to sięgnięcie po ozdobne słomki lub materiały dekoracyjne. Obklej lub owiń butelkę tym, co najbardziej Ci się podoba.

Drugie życie naczyń

Jeśli lubisz wszelkie zabawy związane z zrób to sam musisz mieć oczy dokoła głowy. Dostrzeganie wielu rozwiązań w jednym przedmiocie z pewnością Ci się przyda. My zwracamy uwagę na naczynia, których może chcesz się pozbyć. Uszkodzony dzbanek lub miseczka mogą wszak zamienić się w doniczki. Szczególnie efektywny będzie czajniczek do herbaty bez pokrywki. Nasyp do niego trochę ziemi, posadź coś niewielkiego, a jego uszko przewiąż np. wstążeczką.

Świetnie w roli doniczki sprawdzą się także zużyte garnki. Są większe od naczyń, wytrzymalsze i możesz je pomalować, jak tylko zechcesz. Weź w dłoń pędzelek, farby i stwórz oryginalne dodatki do pokoju samodzielnie!

Zrób to sam w wersji orientalnej

Teraz coś nieco bardziej wymagającego Twojego czasu, ale w dalszym ciągu prostego. Co powiesz na orientalne lampiony do Twojego domu? Będziesz potrzebować w tym celu zwykłych słoików, kawałku druta, farbę do szkła (kolor jest dowolny) oraz złotą farbę konturową. Zacznij od zmiany kolory słoika na swój ulubiony. W tym celu wlej jej trochę do słoika, po czym postaw naczynie do góry nogami, żeby nadmiar farbki mógł swobodnie spłynąć. Teraz zabierz się za malowanie egzotycznych wzorów złotym kolorem. Inspiracje znajdziesz w sieci, a może masz własne doświadczenia? Teraz wykonaj z drutu uchwyty i cała praca jest już za Tobą. Nie zwlekaj, zrób to sam, a wnętrze Twojego domu stanie się niepowtarzalne!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Oryginalne dodatki do pokoju, czyli zrób to sam" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Oryginalne dodatki do pokoju, czyli zrób to sam" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.