DZIAŁY

Jeśli chcesz samodzielnie wyrównać ściany to zostań z nami! W tym poradniki dowiesz się jak szpachlować ściany krok po kroku! Zachęcamy do przeczytania, by mieć piękne i równe ściany w domu lub mieszkaniu.

Krok pierwszy – przygotuj ścianę

Usuń z powierzchni wszelkie elementy wystające. Jeśli masz już to z głowy czas na jej zagruntowanie poprzez użycie gruntu polimerowego, a jego należy dobrać według stopni chłonności podłoża. Gruntowanie wykonuje się, by wzmocnić oraz zwiększyć przyczepność szpachli.

Krok drugi – napraw małe ubytki

Poprzedzając docelowe szpachlowane musisz koniecznie naprawić wszelkie ubytki, pęknięcia czy rysy w ścianie. Do tego możesz użyć na przykłady elastycznej masy naprawczej.

Krok trzeci – zabezpiecz narożniki

Zabezpieczenie narożników polega na nałożeniu masy szpachlowej oraz zatopieniu w niej profili aluminowych. Tego typu działanie dobrze jest wykonać, gdy wiemy, że narożnik będzie bardzo często narażony na mechaniczne uszkodzenia, takie jak: obtłuczenia.

Krok czwarty – nałóż pierwszą warstwę

Jak szpachlować? Zrób poniższe kroki, by nałożyć pierwszą potrzebną warstwę. Przygotowaną masę szpachlową nanieść na ścianę za pomocą szpachelki lub packi. Im większa powierzchnia do zaszpachlowania, tym cała czynność będzie łatwiejsza do wykonania. Pamiętaj, o tym, by szpachelką była czysta! Jeśli tak nie będzie na naszej ścianie pojawią się niechciane bruzdy. Pierwszą warstwę nakładamy od brzegów do środka, zwracając uwagę na to, by za mocno szpachelki nie przyciskać do ściany. Maksymalna grubość pierwszej warstwy masy szpachlowej to 5 mm.

Krok piąty – nałóż warstwę drugą

Po wyschnięciu pierwszej warstwy możesz nanieść drugą. Służy ona do ostatecznego wygładzenia powierzchni. Tutaj stosuje się gładź szpachlową, którą nakładaj dokładnie tak samo jak masę szpachlową w poprzednim kroku. Maksymalna grubość to 2 mm.

Krok szósty – wszlifuj i nałóż grunt

Druga warstwa wyschła? Możesz przejść do szlifowania używając papieru ściernego o granulacji 100-150. Szlifowanie zacznij od rogów ściany – pracując od góry do dołu. Wykonuj przy tym okrężne ruchy, które pozwolą na uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni. Na koniec oczyść ścianę z pyłu i zaaplikuj grunt.

Teraz już wiesz jak szpachlować ściany, by nie trzeba było zatrudniać specjalistę do wykonania tej pracy. Wystarczy Ci odpowiednia technik i cierpliwość, a pewno będziesz efekt będzie zadowalający, a przy okazji zaoszczędzisz całkiem dużą sumę pieniędzy!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak szpachlować ściany" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak szpachlować ściany" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania