Zdrowie
Czytany poradnik
Opalanie w solarium – jak robić to zdrowo?
0

Opalanie w solarium – jak robić to zdrowo?

AUTOR:  Alicja Hudzik29 lipca 2018

Solarium może być świetną alternatywą dla osób, które nie mają czasu na to, by w naturalny sposób zdobyć zdrową opaleniznę. Jak korzystać z tego wynalazku bezpiecznie? Podpowiadamy, jak praktykować zdrowe opalanie w solarium!

Jak opalanie w solarium wpływa na Twoją skórę?

Systematyczne opalanie w solarium może przyczynić się nie tylko do starzenia się skóry, ale i wywołać różne stany alergiczne. Promieniowanie UVA i UVB stosowane w solariach dosięga bardzo głębokich warstw skóry i powoduje pogorszenie jej stanu oraz utratę elastyczności (wskutek redukcji kolagenu). Częste zabiegi w solarium nie służą cerze trądzikowej i sprzyjają pojawianiu się plam oraz przebarwień. Warto o tym pamiętać w pogoni za piękną i opaloną skórą. Aby cieszyć się piękną i zdrową skórą, należy zachować umiar i korzystać z tego wynalazku rozsądnie.

Jak korzystać z łóżek solarnych?

Łóżka solarne są zazwyczaj obsługiwane przez wykwalifikowany personel, który wszystko dla Ciebie przygotuje. Zanim pierwszy raz skorzystasz z solarium, warto zapytać o podstawowe zasady opalania się lampami UV. Konieczne jest również prześledzenie historii chorób oraz zmian skórnych, które występowały w przeszłości, a także określenie typu Twojej skóry. Jeśli chcesz zabezpieczyć przed opalaniem twarz, możesz skorzystać z folii aluminiowej oraz ręcznika i przykryć nimi powierzchnie, które chcesz ochronić. Do solarium nie warto brać książek, czy telefonu, ponieważ sam zabieg trwa na tyle krótko, że i tak nie będzie okazji z nich skorzystać. Opalać możesz się w stroju kąpielowym, w bieliźnie lub nago, w zależności od tego, jak duże partie ciała chcesz poddać działaniu promieni UV.

Zdrowe i bezpieczne opalanie w solarium – porady

Jeśli zależy Ci na szybkiej opaleniźnie i mimo wszystko chcesz wypróbować opalanie w solarium, pamiętaj o tym, by:

  • Podczas opalania korzystać ze specjalnych okularów ochronnych.
  • Nigdy nie korzystać z solarium, gdy jesteś w ciąży.
  • Unikać opalania w solarium, gdy aktualnie zażywasz jakieś antybiotyki lub posiadasz jakieś niewygojone blizny.
  • Unikać opalania w solarium, jeśli masz cerę trądzikową lub bardzo jasną cerę i skłonności do tworzenia się piegów na ciele.

Jeśli chcesz uzyskać ładną opaleniznę i nie ryzykować zdrowiem, zdecyduj się na kilka kilkunastominutowych wizyt, do momentu uzyskania lekkiej opalenizny.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze