Marketing
Czytany poradnik
Niestandardowe opakowania – jak wyróżnić produkt na rynku?
0

Niestandardowe opakowania – jak wyróżnić produkt na rynku?

AUTOR:  Alicja Hudzik7 września 2019

Niestandardowe opakowania z kartonu można wykorzystać do odświeżenia wizerunku marki, a także wyróżnienia nowego produktu na tle konkurencji. Jak wykorzystać potencjał pudełek do promocji biznesu? Podpowiadamy na Porady.org!

Niestandardowe opakowania dla biznesu – dlaczego warto w nie zainwestować?

Najpopularniejsze na całym świecie marki inwestują bardzo dużo środków w budowanie wizerunku firmy na wielu różnych płaszczyznach. Inwestują to słowo klucz, bowiem każdy taki poniesiony wydatek zwraca się wielokrotnie w późniejszej działalności firmy. Jednym z obszarów, nad którym warto popracować, jest marketing opakowań.

Marketing opakowań wykorzystuje walory pudełek, toreb oraz innych opakowań, w które pakowane są produkty. W jakim celu? Oczywiście do wypromowania biznesu! Niestandardowe opakowania mogą pomóc w budowaniu wizerunku firmy, a także dostarczyć konsumentom cennych wrażeń i emocji związanych z marką. Jak zbudować świadomość konsumencką wobec danego produktu lub usługi?

Niestandardowe opakowania – ciekawe inspiracje ze świata biznesu

Jeśli interesują Cię niestandardowe opakowania z kartonu (z języka hiszpańskiego: caja especial de carton), wcale nie musisz daleko szukać inspiracji. Trend polegający na projektowaniu niezwykłych pudełek przejawia się najsilniej w branżach: elektronicznej, kosmetycznej, jubilerskiej oraz gastronomicznej.

Dobrym przykładem jest firma Meadowlark. Czarne, heksagonalne pudełka na biżuterię zdecydowanie wyróżniają się na rynku. Nie dość, że są one eleganckie, to jeszcze kolorystyką nawiązują do kamieni szlachetnych, z których zostały wykonane błyskotki.

Niestandardowe opakowania Meadow Lark

https://pin.it/l744fdxl4hare4

Inny przykład to opakowania na płyty CD JakeBox. Pudełka wyprodukowano z ekologicznego kartonu i zastosowano w nich bardzo ciekawy mechanizm otwierania. Płyta podtrzymywana jest przez wyskakującą ze środka wkładkę, która rozkłada się i pięknie prezentuje dysk. Prawda, że gustowne?

Niestandardowe opakowania Jakebox CD

https://pin.it/u4ekllef5youuq

Jak widać, by wyróżnić produkt na rynku za pomocą opakowania, warto postawić na:

  • nietuzinkowy projekt,
  • elegancki, ale i spójny z filozofią firmy oraz estetyczny design,
  • praktyczny charakter i wysoką jakość.

Te trzy zasady są najważniejsze, by skutecznie wypromować markę i z pewnością zostaną docenione przez współczesnych konsumentów, zwłaszcza tych, którzy dokonują świadomych zakupów!

Spodobał Ci się ten wpis? Sprawdź także: 4 sposoby na niestandardowe opakowania!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze