DZIAŁY

Miesięczny budżet ogarnięty, a tu nagle zaskakuje Cię niespodziewany wydatek? Wcale nie musisz ruszać oszczędności – z pomocą przychodzi kredyt gotówkowy. Zaciągany na oświadczenie, otrzymasz szybko, bo przy minimum formalności. Sprawdź, jak wziąć go korzystnie.

Kredyt gotówkowy nie musi wiązać się z koniecznością dostarczenia mnóstwa dokumentów. Niektóre banki wychodzą naprzeciw, upraszczając procedury. Zamiast więc wymagać zaświadczenia o zarobkach wystawionego przez pracodawcę, dopuszczają oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów. Na tej podstawie są w stanie określić zdolność kredytową kredytobiorcy.

Kredyt na oświadczenie – na czym polega?

Kredyt na oświadczenie to nic innego jak finansowanie udzielane na podstawie dokumentu wypełnionego przez kredytobiorcę. To on podaje informację o wysokości osiągniętego dochodu, którą bank uwzględnia przy wyliczaniu zdolności kredytowej.

Pewnie myślisz teraz: przecież mogę wpisać dowolną wartość, żeby tylko uzyskać kredyt. Niby tak, ale lepiej tego nie robić z co najmniej dwóch powodów:

  1. Takie działanie nie jest etyczne.
  2. Bank może w dowolnym momencie zweryfikować wysokość dochodu, a w przypadku jego zawyżenia może posądzić o próbę wyłudzenia finansowania.

Instytucje finansowe liczą zatem na uczciwość kredytobiorców – to w ich interesie jest podanie wiarygodnej kwoty. Zawyżone wynagrodzenie może faktycznie pomóc w uzyskaniu wyższej kwoty finansowania, ale to z kolei może spowodować problemy z terminową spłatą miesięcznej raty.

Kredyt na oświadczenie – wymagane formalności

Wiesz już, że kredyt na oświadczenie oznacza ograniczenie formalności do niezbędnego minimum. Co zatem należy zrobić, aby uzyskać finansowanie?

  • Złóż wniosek w wybranym banku – możesz tego dokonać nawet bez wychodzenia z domu.
  • Wypełnij formularz, podając swoje dane oraz informacje o wysokości osiąganych dochodów.
  • Ustal parametry zaciąganego kredytu gotówkowego.
  • Wyślij wniosek.

Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na decyzję banku. Jeśli będzie ona pozytywna, pieniądze możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia.

Jak wybrać dobry kredyt na oświadczenie?

Chociaż nie wszystkie banki mają w swojej ofercie kredyt na oświadczenie, wcale nie musisz decydować się na przypadkowe rozwiązanie. I tutaj warto porównać dostępne opcje, aby wybrać tę najkorzystniejszą.

Przy porównywaniu kredytów na oświadczenie, weź pod uwagę aspekty, takie jak:

  • maksymalna kwota kredytu – możesz ubiegać się nawet o 20 000 zł przy minimum formalności,
  • okres kredytowania – im dłuższy, tym niższa miesięczna rata,
  • brak opłaty przygotowawczej – oznacza to możliwość uniknięcia straty pieniędzy w przypadku decyzji odmownej,
  • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania informuje o całkowitym koszcie finansowania.

Jeśli nawet czas Cię nagli, znajdź chwilę na porównanie ofert kredytowych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podejmujesz słuszną decyzję – bez przepłacania.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Niespodziewane wydatki? Podpowiadamy, jak wziąć kredyt na oświadczenie" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Niespodziewane wydatki? Podpowiadamy, jak wziąć kredyt na oświadczenie" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania