DZIAŁY

Zastanawiasz się nad kredytem gotówkowym? Chcesz wyjechać na wakacje? Kupić nowy komputer? A może zrobić remont łazienki? Kredyt można otrzymać bardzo szybko, ale czy wiesz, która pożyczka jest najlepsza i ma najkorzystniejsze oprocentowanie? W tym artykule przedstawimy Ci świetne oferty banków.

Jak wybrać kredyt gotówkowy na stronie totalmoney.pl?

Strona totalmoney.pl to porównywarka finansowa, która umożliwia wybranie idealnego kredytu gotówkowego pośród wielu ofert banków. Interesującą nas pożyczkę możemy znaleźć poprzez użycie kalkulatora, którego wybieramy z zakładek na stronie głównej. Następnie wystarczy:

  • określić kwotę, którą chcemy pożyczyć,
  • czas spłaty kredytu,
  • oraz oprocentowanie.

Kalkulator według podanych informacji poda nam najlepszą, rekomendowaną ofertę oraz inne propozycje.

Możemy, również skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych na rok 2021. Każdego dnia ranking ten jest aktualizowany. Należy podać kwotę pożyczki oraz na jak długo pożyczamy pieniądze, a  wyszukiwarka pokaże nam najbardziej dopasowane oraz najlepsze oferty na rynku kredytów na dany miesiąc.

Przykładem kredytu o wysokości 20 000 tysięcy złotych na 48 miesięcy na miesiąc luty jest kredyt z banku Citi Handlowy. Jego oprocentowanie to 7,19%, RRSO 8,81%, prowizja 2,50% więc końcowa kwota do spłaty wynosi 23 649, 84 złotych. Jeśli chodzi o ratę to wynosi ona 492,16 złotych.

Według totalmoney.pl jest to najlepsza oferta kredytu bankowego na miesiąc luty. Możesz codziennie sprawdzać ich ofertę, ponieważ każdego dnia aktualizują oni podane dane na stronie.

O czym musisz wiedzieć decydując się na kredyt gotówkowy?

Poniżej znajdziesz najważniejsze kroki, które należy wykonać, aby otrzymać najlepszą pożyczkę. Sprawdź!

Nie bierz więcej niż potrzebujesz

Jeśli chcesz dodatkowej gotówki przede wszystkim zastanów się ile tak naprawdę potrzebujesz pieniędzy na swoją potrzebę. Dlaczego? Ponieważ każdą pożyczkę należy oddać co do złotówki wraz z nawiązką. Im większy kredyt tym rata będzie wyższa więc to ważne, aby przeanalizować swoje comiesięczne wydatki i możliwość spłacania raty kredytu. Potrzebujesz 10 000 tysięcy na remont łazienki? Pożycz, więc 10 000 tys. złotych. Większa, nieprzemyślana kwota może Cię przerosnąć, a brak spłaty wiąże się z poważnymi problemami.

Oblicz wszystkie koszty pożyczki

Kredyt gotówkowy składa się na wiele czynników. Przede wszystkim prawdziwy koszt takiej pożyczki  to RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Im mniejsza jest wartość tym mniej zapłacisz za kredyt. W co wchodzi w RRSO? To nic innego jak wszystkie inne opłaty takie jak prowizje, polisy ubezpieczeniowe czy opłaty przygotowawcze.

Biorąc kredyt w Citi Handlowym w wysokości 20 000 złotych na 48 miesięcy kwota do spłaty to 23 649,84 zł. Na cały koszt, więc składają się odsetki 3 149,84 zł, pozostałe 500 złotych to prowizja i opłaty dodatkowe.

Zdecyduj, który system rat będzie najlepszą opcją

Decydując się na pożyczkę gotówkową możesz wybrać dla siebie odpowiedni system spłaty rat. Mogą to być raty malejące bądź raty równe. O co dokładnie chodzi i jakie mają różnice? Raty równe mają w każdym miesiącu takie same spłaty. Wraz ze spłatą jego część z odsetkami maleje, a kapitał rośnie. Natomiast raty malejące wyglądają inaczej. Co miesiąc należy spłacić zmniejszające się co miesiąc odsetki, które naliczane są od zmniejszającego się kapitału oraz identyczną część kapitału.

Trochę więcej o RRSO

Jak już wcześniej zostało wspomniane wyznacznikiem najlepszego kredytu gotówkowego jest RRSO czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Choć może wydawać Ci się, że podana oferta z najniższym RRSO jest najkorzystniejsza i najtańsza wcale nie musi tak być. Działa to tylko pod jednym warunkiem. Jeśli porówna się się inne kredyty o tych samych wskaźnikach czyli okresem spłaty, wysokością kredytu i podobnymi warunkami.

Wiele kredytów gotówkowych w reklamach choć podają, że mają najniższe RRSO w rzeczywistości może tak nie być. Dlaczego? Ponieważ taka oferta przedstawiana jest na podstawie reprezentatywnego przykładu. A informacją taką można przeczytać na dole strony.

Ważne! Nie porównuj dwóch innych ofert kredytu! Mija się to z celem, ponieważ RRSO maleję wraz z wydłużeniem okresu spłaty kredytu.

Dla każdego z nas osobna najlepsza oferta kredytu gotówkowego będzie wiązać się z czymś innym. Niektórzy oczekują niskiej prowizji, braku ubezpieczenia i dodatkowych opłatach, a jeszcze innym zależy na dostaniu jak najszybciej pieniędzy na do ręki bądź konta bankowego. Tak naprawdę wszystko zależy od celu na jaki potrzebujemy dodatkowej gotówki i  w jakim czasie zamierzamy spłacić zaciągnięty kredyt. Czasami mogą to być chwilowe problemy finansowe, które spłacimy w bardzo szybkim tempie, a nasza pożyczka nie będzie miała dodatkowych opłatach związanych z jej wcześniejszą spłatą. Jeśli chcesz znaleźć odpowiednią ofertę kredytu gotówkowego skorzystaj ze strony internetowej totalmoney.pl wybierz według Ciebie najlepszą pożyczkę i wyślij formularz zgłoszeniowy, a wciągu kilku minut skontaktuj się z Tobą telefonicznie konsultant.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak wybrać kredyt gotówkowy z najlepszym oprocentowaniem?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak wybrać kredyt gotówkowy z najlepszym oprocentowaniem?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania