Budowanie i remontowanie
Czytany poradnik
Narzędzia, które warto mieć w domu
0

Narzędzia, które warto mieć w domu

AUTOR:  Porady.org6 sierpnia 2020

Scyzoryki, noże, multitoole i inne narzędzia są niezbędne w codziennym i rekreacyjnym użytku. Wielokrotnie to niewielkie przyrządy, które bardziej kojarzą się z survivalem i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, najlepiej sprawdzają się w codziennym życiu. Każdy w swoim domu powinien mieć takie sprzęty – zobacz dlaczego!

Dlaczego warto posiadać multitool?

Narzędzia, które warto mieć w domu
Multitool najprościej mówiąc, jest to ewolucja scyzoryka, która posiada wiele dodatkowych funkcji. Sama nazwa wzięła się z języka angielskiego i oznacza narzędzie wielofunkcyjne. Jest to sprzęt niezbędny do bushcraftu, długich podróży rowerowych, wyjazdów w góry, czy spływów kajakowych. Multitool umożliwia nam np. przygotowanie posiłku, czy nawet dokonanie niewielkich napraw w rowerze. Za pomocą jednego narzędzia pokroimy chleb, posmarujemy go masłem, otworzymy konserwę, przetniemy drut, a na tym możliwości się nie kończą. W domu multitool może działać jak poręczne obcęgi, śrubokręt czy nożyk do zadań specjalnych. Multitool to świetne, wszechstronne narzędzie dla każdego majsterkowicza.

Scyzoryk – coś, co powinno znaleźć się w każdym domu

Narzędzia, które warto mieć w domu
Scyzoryk to bardzo podstawowe narzędzie, które przydaje się podczas niemalże każdej wyprawy na łono natury. Pozwoli nam on na zaostrzenie patyków na ognisko, otworzenie konserw, pokrojenie kiełbasy, a nawet przepiłowanie niewielkich konarów. Współczesne scyzoryki często są wyposażone w śrubokręty, korkociągi i pęsetki, przez co zakres ich użycia znacząco się zwiększa. Scyzoryk to świetny towarzysz w podróży przez dzikie tereny.

Różne rodzaje noży – do czego służą?

Narzędzia, które warto mieć w domu

Noże to narzędzia, które posiadają wiele różnych zastosowań. Na rynku znajdziemy nawet specjalne noże do cięcia pasów, które pomagają w awaryjnych sytuacjach na przecięcie nawet bardzo wytrzymałych tkanin, co nie byłoby możliwe standardowym ostrzem. Zupełnie inna sytuacja ma miejsce w przypadku noży do rzucania. Te są lekkie, poręczne i doskonale wyważone, tak by można nimi było skutecznie celować i rzucać do celu. Te klasyczne rozwiązania – noże ze stałą głownią i składane pomagają nam w codziennych czynnościach – krojenie pokarmów, przecinanie różnych materiałów, podstawowa obróbka drewna, otwieranie puszek i wykonywanie wielu innych zadań. Dla zaawansowanych survivalowców polecane są noże motylkowe. Te są bardzo lekkie, a ich budowa pozwala na wszechstronne zastosowanie. Odpowiedni nóż to doskonały towarzysz przygody na łonie natury, a każda osoba, która ma coś wspólnego z bushcraftem czy survivalem na pewno ma swoje ulubione narzędzie tego typu.

Sprawdź najpopularniejsze modele wiatrówek 2020: Ranking wiatrówek

Siekiera – podstawowe narzędzie w nowoczesnym wydaniu

Siekiera od zawsze kojarzona jest z topornym, ciężkim narzędziem, które chociaż praktyczne, rzadko kiedy znajduje się w naszym plecaku podczas wycieczki pod namiot. I jest to niewątpliwie błędne, przedawnione skojarzenie. Współczesne siekiery to doskonałe przyrządy do bushcraftu i survivalu. Są one znacznie lżejsze, poręczniejsze, wytrzymalsze i lepiej skonstruowane. Siekiery ciesielskie i rozłupujące stworzone z wytrzymałych materiałów nadają się do rąbania drewna w każdych warunkach, a ich nowoczesna konstrukcja sprawia, że nie stanowią połowy wagi naszego plecaka. Wybierz dla siebie narzędzia, których potrzebujesz. Wszystkie znajdziesz w sklepie combat.pl.

Poradnik powstał przy współpracy z combat.pl.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze