DZIAŁY

Dobry kredyt gotówkowy powinien harmonijnie łączyć niskie koszty, komfort obsługi oraz dodatkowe udogodnienia istotne z punktu widzenia kredytobiorcy. Jak go znaleźć? Sprawdźmy.

Atrakcyjne raty, niskie oprocentowanie, kredyt bez odsetek — banki regularnie kuszą potencjalnych klientów ofertami tanich kredytów gotówkowych. Choć większość z nich na pierwszy rzut oka wygląda niemal identycznie, to tylko pozory.

(Nie) znaczące różnice

Dostępne na rynku oferty kredytów gotówkowych różnią się niewielkimi, lecz bardzo ważnymi z punktu widzenia kredytobiorcy detalami. To właśnie one decydują o atrakcyjności produktu rozumianej zarówno w kontekście ekonomicznym, jak i wygody obsługi. Wybór przypadkowego produktu może więc zupełnie niepotrzebnie obciążyć Twój portfel, utrudnić spłatę kredytu czy pozbawić dodatkowych świadczeń.

Jak znaleźć dobry kredyt gotówkowy – 5 kwestii, które warto wziąć pod uwagę

Chcesz znaleźć dobry kredyt gotówkowy? Nie decyduj impulsywnie. Zanim podejmiesz decyzję, dokładnie porównaj oferty dostępnych na rynku banków. Na jakie kwestie warto zwrócić szczególną uwagę? Oto 5 najważniejszych.

  1. Koszty. Dobry kredyt gotówkowy powinien być niedrogi. Zwłaszcza dziś, w czasie ogromnej konkurencji między bankami. Pamiętaj jednak, że kredyt bez odsetek nie zawsze się takim okaże. Jak to możliwe? Wiele osób ocenia atrakcyjność ekonomiczną kredytu na podstawie wysokości odsetek. Nie wszyscy wiedzą jednak, że na całkowity koszt finansowania wpływają także inne koszty, np. prowizja czy ewentualne ubezpieczenie. Nawet jeśli bank obniży oprocentowanie do minimum lub całkowicie z niego zrezygnuje, powstałą w ten sposób „stratę” może zrekompensować sobie podwyższoną prowizją. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci wyższych kosztów, sprawdź, ile wynosi RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu. RRSO zawiera w sobie wszystkie koszty związane z zaciągnięciem finansowania. W prosty i przejrzysty sposób obrazuje więc, ile w ciągu roku zapłacisz za każdą pożyczoną złotówkę.
  2. Gwarancja stałego oprocentowania. Dziś, w jakże niestabilnych gospodarczo czasach, poczucie bezpieczeństwa jest ogromnie ważne. Jeśli zależy Ci na tym, aby rata kredytu gotówkowego pozostała na tym samym poziomie przez cały okres spłaty finansowania, wybierz ten z gwarancją stałego oprocentowania. Dzięki takiej decyzji ochronisz swój portfel przed konsekwencjami wahania stóp procentowych i zachowasz większą kontrolę nad budżetem.
  3. Możliwość samodzielnego wyboru spłaty raty. Ten z pozoru nieistotny parametr pozwoli Ci zachować płynność finansową, lepiej zaplanować wydatki i uniknąć stresu wynikającego z opóźnień spłaty raty. Zwłaszcza jeśli jako termin spłaty rat wybierzesz moment przypadający dzień lub dwa po otrzymaniu wynagrodzenia.
  4. Możliwość zawarcia umowy w dogodny dla siebie sposób. Choć trzecia fala pandemii powoli się wycisza, nikt z nas nie wie, jak będzie wyglądać sytuacjach epidemiologiczna za tydzień, miesiąc czy kwartał. Aby ochronić zdrowie swoje i swoich bliskich, wybierz bank, który pozwoli Ci zawrzeć umowę także przez internet lub telefon, bez wychodzenia z domu.
  5. Dodatkowe świadczenia i udogodnienia dla kredytobiorców. Dobry kredyt gotówkowy powinien być nie tylko tani. Winien także zapewniać kredytobiorcom dodatkowe świadczenia i udogodnienia. Czy wiesz, że sięgając po Mistrzowski kredyt gotówkowy oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów, możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty indywidualnego ubezpieczenia na życie, a dodatkowo w ramach Pakietu „Pomoc na zawołanie” także z codziennego szybkiego oraz profesjonalnego wsparcia medycznego i technicznego? Zwłaszcza w czasie pandemii takie ubezpieczenie to wielki walor. To jednak nie wszystko. Razem z kredytem dostaniesz także dostęp do Pakietu Usług Bankowych z bezpłatnym dostępem do dokumentacji kredytowej, przypomnienia SMS-em i możliwość wydruku (raz na 12 miesięcy) Raportu BIK Pass Plus.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Na co zwrócić uwagę, by wybrać dobry kredyt gotówkowy?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Na co zwrócić uwagę, by wybrać dobry kredyt gotówkowy?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania