DZIAŁY

Odkąd pamiętam borykałam się z problemem zbyt bujnego owłosienia. Golenie tradycyjną maszynką sprawiało, że włoski odrastały już w ciągu dwóch dni, zaś depilacja woskiem była praktycznie nie do zniesienia, szczególnie na bardziej wrażliwszych obszarach skóry. Po ostatnich wakacjach postanowiłam jednak, że tym razem spróbuje pozbyć się tak bardzo niechcianych włosków w trakcie zabiegu kosmetycznego z użyciem lasera. Znajome szczególnie polecały mi salony Depilacja.pl i w końcu za ich namową zdecydowałam się poddać mojej pierwszej depilacji laserowej. Czy było warto? Jakie były moje odczucia po wykonaniu całej serii?

Jak wyglądał pierwszy zabieg?

Na pierwszą wizytę w salonie szłam z nutką lekkiego poddenerwowania. W końcu to mój pierwszy tego typu zabieg, a zrażona depilacją woskiem, bałam się przede wszystkim wszechogarniającego poczucia bólu. Kilka tygodni wcześniej otrzymałam jednak szczegółowe instrukcje, których konsekwentnie się trzymałam. Nie mogłam chociażby przez ponad miesiąc się opalać, ani korzystać z solarium. Na tydzień przed planowanym terminem zabiegu, musiałam dodatkowo odstawić wszystkie preparaty światłouczulające, w tym ulubioną herbatkę z dziurawca. Nie będę ukrywać, że tych wytycznych było całkiem sporo, jednak wskazówki były bardzo jasno i precyzyjne przedstawione. Miałam tylko nadzieję, że rzeczywiście odstawienie ulubionych produktów okaże się być warte całego zachodu.

Ze względu na to, że zdecydowałam się na depilację laserową licząc na utrzymanie gładkiej i pięknej skóry w trakcie nadchodzącego lata, na pierwszy ogień poszedł zabieg usuwający owłosienie z nóg. O ile jestem w stanie w trakcie cieplejszych miesięcy zasłonić niedogolone dokładnie inne części ciała, o tyle nogi są praktycznie zawsze odkryte. 

Wizyta rozpoczęła się krótką próbą laserową mającą na celu wyeliminowanie mogących wystąpić przeciwwskazań. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem. Bardzo miła Pani Kosmetolog rozpoczęła przygotowania docelowego zabiegu. Nieco przestraszona, ale jednocześnie podekscytowana poddałam się działaniu lasera. Spodziewając się porównywalnego do depilacji woskiem bólu, mocno zamknęłam oczy…a tu nic. Wprawdzie poczułam delikatne szczypanie, jednak po czasie zupełnie o nim zapomniałam. Sam zabieg okazał się jednak wyjątkowo komfortowy i co najważniejsze, dosyć szybko przeprowadzony.

Po wykonanej depilacji dostałam nowe instrukcje dotyczące pielęgnacji ogolonej skóry. Pani Kosmetolog poleciła mi również krem łagodzący, mający na celu zmniejszyć istniejące zaczerwienienia. Pełna optymizmu wróciłam do domu. 

Efekty po pierwszym zabiegu depilacji laserowej

Zaczerwienienie zniknęło szybciej niż się pojawiło, więc od razu wróciłam do swoich codziennych obowiązków. Przez pierwsze trzy tygodnie skóra na nogach była idealnie gładka! Nie mogłam się na nią napatrzeć. Dodatkowo, przestałam zaprzątać sobie głowę co dwudniową depilacją nóg. Po upływie tego czasu, zaczęły się jednak pojawiać nowe włoski. Byłam na to przygotowana, gdyż z góry uprzedzano mnie, że po jednym zabiegu nie można spodziewać się całkowitej redukcji owłosienia. Zauważyłam za to, że odrastanych włosków jest zdecydowanie mniej niż wcześniej! Jak na moje około było to około 30%.

Moje odczucia po wykonaniu całej serii zabiegów

Zachęcona tak pozytywnymi wrażeniami, zdecydowałam się przeprowadzić serię zabiegów depilacji laserowej nóg. Wykonanie całego cyklu zajęło mi niespełna rok. Odczucia za każdym razem były bardzo podobne – delikatne szczypanie, które jednak nie miało nic wspólnego z realnym bólem. Zauważyłam za to, że z każdym zabiegiem mam na nogach coraz mniej włosków. Od ostatniej depilacji laserowej minęły już dwa miesiąca, a ja nadal cieszę się idealnie pięknymi i gładkimi nogami. Już zarezerwowałam sobie terminy na przeprowadzenie kolejnych zabiegów, tym razem depilacji laserowej bikini oraz pach. Nie mogę się doczekać efektów!

Z całego serca chciałam jeszcze polecić salony kosmetyczne Depilacja.pl! Wykwalifikowany personel w bardzo fachowy sposób, przekazał mi wszystkie wskazówki dotyczące samej depilacji laserowej, jak i pielęgnacji skóry przed i po zabiegu. Sam proces usuwania zbędnego owłosienia okazał się bardzo komfortowy, a ja czułam się w pełni bezpiecznie. Gabinety Depilacja.pl są na szczęście dostępne w całej Polsce, dlatego bez problemu możesz znaleźć salon położony najbliżej Ciebie. Daj się zaskoczyć tak jak ja i już teraz pozbądź się niechcianego owłosienia na stałe.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Myślisz nad depilacją laserową? Poznaj historię jednej z klientek salonu depilacji laserowej" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Myślisz nad depilacją laserową? Poznaj historię jednej z klientek salonu depilacji laserowej" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania