DZIAŁY

Już wiele razy słyszałaś o koreańskiej pielęgnacji, ale nie wiesz na czym ona polega? Sprawdź jak wprowadzić ją do swojej codzienności.

Koreańska pielęgnacja – na czym polega?

Koreańska pielęgnacja jest wieloetapowa i dość pracochłonna, ale nie bez powodu tak wiele kobiet zaczęło ją stosować. Polega ona głownie na dokładnym oczyszczaniu i nawilżaniu skóry twarzy, tak by jak najdłużej zachowała ona zdrowy i piękny wygląd – bez oznak starzenia się.

Ważne są też odpowiednie kosmetyki. Prawdziwe koreańskie kosmetyki wykonywane są przede wszystkim z naturalnych składników. Często ich skład jest również wzbogacone o niecodzienne składniki. Dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład śluz ślimaka, który m.in. opóźnia procesy starzenia się skóry, wspomaga gojenie się ran, zmniejsza przebarwienia skóry i pomaga walczyć z trądzikiem. Inne dość popularne w koreańskiej pielęgnacji składniki to algi, wyciągi z bambusa czy węgiel kamienny.

10 kroków koreańskiej pielęgnacji

1. Oczyszczanie olejkiem

Oczyszczanie i odpowiednie usunięcie makijażu jest najważniejszym punktem pielęgnacji. Olejek sprawdzi się do tego idealnie i dodatkowo pozostawi nasza skórę miękka i nawilżoną

2. Oczyszczanie pianą

Pianka oczyszczająca, najlepiej sprawdzi się, jeżeli zamiast rękoma, nałożymy ją na twarz specjalną gąbeczką. Nie dość, że pomoże ona w oczyszczaniu, to dodatkowo zafundujemy sobie przyjemny masaż

3. Peeling

Pozwala usunąć obumarł naskórek i przyśpiesza tworzenie się nowych komórek.

4. Tonik

Użycie toniku pozwala zmniejszyć widoczne pory i przywrócić skórze odpowiednie pH.

5. Esencja

Nałożenie esencji, to pierwszy krok koreańskiej pielęgnacji, skupiający się już nie na oczyszczaniu skóry, a na odpowiednim jej nawilżeniu i odżywieniu. Esencję najlepiej nakładać delikatnie ją wklepując, nie tylko w skórę twarzy, ale również na szyję i dekolt.

6. Ampułki

Ampułki to substancje o dużym stężeniu, których działanie jest dużo silniejsze. Nawilżające lub odżywiające ampułki należy delikatnie wmasować w skórę.

7. Serum

Serum również najlepiej nałożyć, wmasowując je w twarz. W zależności od jego działania, może zregenerować cerę, wygładzić zmarszczki i przede wszystkim – nawilżyć ją.

8. Maseczka w płachcie

W ciągu kilku lat, stały się one bardzo popularne. Zapewnią one Twojej skórze odpowiednie odżywienie, nawilżenie, detox lub odmłodzenie – wszystko zależy od tego jaką maskę wybierzesz.

9. Krem pod oczy

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna, a makijaż i nieodpowiednie oczyszczanie okolic oczu, mogą pogorszyć jej stan. Dlatego bardzo ważne jest regularne używanie kremu pod oczy. Pamiętaj tylko, by go nie wsmarowywać, a delikatnie wklepywać.

10. Krem lub maseczka na noc

Cały zabieg najlepiej zakończyć kolejną maseczką, którą pozostawia się na skórze na całą noc lub lekkim kremem w żelu.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Koreańska pielęgnacja w Twoim domu" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Koreańska pielęgnacja w Twoim domu" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania