DZIAŁY

OCAT (Outlook Configuration Analyzer Tool) – to darmowe narzędzie, które umożliwia zdiagnozowanie problemów Microsoft Outlooka. Jeżeli nasz klient poczty Outlook nie chodzi prawidłowo, występują problemy ze stabilną pracą, warto skorzystać z darmowego programu do analizy oraz naprawy. Program OCAT w bardzo szybki sposób potrafi przeprowadzić analizę profili Microsoft Outlooka i sprawdzić poprawność konfiguracji. Program można pobrać ze strony Microsoftu: microsoft.com/download/en/details.aspx?id=28806.

Po wgraniu i uruchomieniu programu OCAT, uruchamiamy skanowanie profili w Outlooku. Program przystępuje do analizy błędów, problemów. Po ukończeniu zostanie wygenerowany raport, zawierający szereg informacji o profilu (wielkość pliku poczty, konta pocztowe, informację o książce adresowej, ilość wiadomości w folderach, wgrane aktualizacje itd.). W raporcie ujrzymy (o ile oczywiście istnieją) wszystkie błędy, problemy występujące w profilu. Przydatną informacją w raporcie są linki do bazy Microsoftu, które zawierają opis jak rozwiązać występujący problem. Wygenerowany raport możemy zapisać w różnych formatach. Do poprawnej instalacji Outlook Configuration Analyzer Tool wymagany jest Microsoft .Net Framework.

Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Microsoft Outlook – diagnozujemy i naprawiamy problemy" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Microsoft Outlook – diagnozujemy i naprawiamy problemy" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.