DZIAŁY

Marketing szeptany to jeden z obszarów działania marketingu internetowego. Odpowiednio wykorzystany, może posłużyć do zbudowania silnego i pozytywnego wizerunku marki w sieci. Podpowiadamy, jak skutecznie wypromować firmę!

Marketing szeptany – co to takiego?

Marketing szeptany, inaczej Word of Mouth Marketing, Buzz Marketing lub amplifying internetowy, to działania polegające na publikowaniu rekomendacyjnych wpisów na blogach, forach oraz w innych miejscach w sieci. Treści te mogą być publikowane w sposób jawny (poprzez oficjalnego reprezentanta marki) lub niejawny (przez dowolnych konsumentów).

Tego typu działania są kluczowe, by ukształtować świadomość marki oraz wpłynąć na bardzo wczesnym etapie na decyzje zakupowe klienta. Konsument, który klika w koszyk lub udaje się do sklepu po jakiś artykuł, zazwyczaj jest już po lekturze wielu publikacji, recenzji i opinii na ten temat w Internecie. Dlatego tak ważne jest, by podać mu rzetelne, sprawdzone, ale i zachęcające informacje na temat danego produktu.

Marketing szeptany – 5 porad, które pomogą Ci wypromować biznes

Brak Ci pomysłu na to, jak zrealizować kampanię WoM? Skorzystaj z naszych porad!

#1 Przygotuj scenariusz komunikacji

Działania marketingowe nie mogą być prowadzone w pośpiechu. Opracuj dokładny plan i scenariusz komunikacji. Buduj dyskusję stopniowo i nie promuj na siłę danego produktu. Pamiętaj, że nigdy nie należy się podszywać na siłę pod konsumentów, niemile widziane są także flogi, czyli fałszywe blogi prowadzone przez daną firmę, podszywające się pod rzekomego influencera.

#2 Opracuj tzw. touchpointy

To miejsca, w których będziesz się komunikować z klientem – np. blogi i fora tematyczne. Warto się w nich udzielać, by zwiększyć zainteresowanie produktem oraz usługami. Możesz także nawiązać współpracę z autorami portali lub mediami, które publikują w branży.

#3 Zatrudnij specjalistów

Specjaliści od buzz marketingu potrafią zainicjować żywą dyskusję wokół produktu, a następnie delikatnie przekierować jej tory na konkretny artykuł, Twojej marki. Dzięki dużej wiedzy oraz zaangażowaniu potrafią oni skutecznie przyciągnąć nowych klientów na Twoją stronę internetową!

#4 Śledź wydarzenia związane z branżą

Komentowanie blogów oraz wydarzeń związanych z branżą to dobry sposób na zwiększenie widoczności marki w sieci.

#5 Publikuj artykuły specjalistyczne

Działania buzz marketingowe wiążą się w pewien sposób z content marketingiem. Jeśli opublikowałeś na swojej stronie ciekawy branżowy artykuł i natknąłeś się w sieci (np. na forum) na dyskusję, która dotyczy tego tematu, warto podzielić się wiedzą. Poleć swój wpis oraz zachęć do sprawdzenia bloga, by dowiedzieć się więcej na dany temat!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Marketing szeptany – 5 porad, które pomogą Ci promować markę na forach internetowych" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Marketing szeptany – 5 porad, które pomogą Ci promować markę na forach internetowych" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania