DZIAŁY

Marketing internetowy to nowoczesne i wciąż rozwijane techniki, które mają na celu zwiększyć widoczności marki w sieci i pozyskiwać nowych klientów oraz usługobiorców. Jak wypromować firmowego bloga w sieci?

Jak wypromować firmowego bloga?

Firmowy blog to obecnie jeden z najlepszych sposobów na umocnienie wizerunku marki w sieci. Samo utworzenie bloga nie wystarczy jednak, by Twoja firma była widoczna w sieci i angażowała wokół siebie społeczność. Jak wypromować firmowego bloga, stronę lub sklep internetowy? Wypróbuj nasze  porady, by wykorzystać w pełni potencjał marketingu internetowego i zwiększyć widoczność swojej marki w sieci!

Jak wypromować firmowego bloga – 10 praktycznych porad

#1 Wartościowa treść

Jedną z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych metod promocji bloga jest publikowanie wartościowych treści. Artykuły powinny być unikalne i merytoryczne, tak, by potencjalni klienci zainteresowali się ich treścią.

#2 Optymalizacja techniczna strony

Na współczynnik odrzuceń witryny ma duży wpływ jej szybkość ładowania oraz responsywność. Im szybciej ładuje się dana strona lub sklep internetowy, tym więcej klientów spędza na niej czas i analizuje Twoją ofertę. Aby zoptymalizować stronę pod kątem szybkości ładowania (nawet o 85%), warto skorzystać z najnowszych narzędzi, takich jak np. technologia AMP (accelerated mobile pages). Celem tej technologii jest skrócenie czasu wyświetlania strony i zmniejszenie współczynnika odrzuceń z powodu zbyt wolnego ładowania się.

#3 Responsywność

Jak wypromować firmowego bloga? Trzeba zadbać  o to, by strona była responsywna, czyli przystosowana do oglądania jej na urządzeniach o różnych wymiarach ekranu (np. smartfonach). W dzisiejszych czasach większość konsumentów dokonuje zakupów, nie wychodząc z domu, a nawet bez potrzeby siadania przed komputerem. Warto dostosować do nich swoją ofertę i stworzyć taką stronę, która będzie się bez problemu otwierać także na urządzeniach mobilnych.

#4 SEO

Aby strona była widoczna w sieci i pojawiała się wysoko w rankingu wyszukiwań popularnych wyszukiwarek internetowych, powinna ona zawierać unikalne i wartościowe treści. Samo jednak pisanie nie wystarczy, witrynę należy również zoptymalizować pod kątem SEO.

Działania SEO to jedna z najszybciej rozwijających się form marketingu internetowego. Na działania te najczęściej składają się:

  • dopasowanie elementów strony do aktualnych algorytmów wyszukiwarek internetowych
  • dobór trafnych słów kluczowych i fraz, które pojawią się w treści oraz w kluczowych elementach strony
  • wymiana linków zwrotnych
  • optymalizacja kodu strony

#5 Newsletter

Odpowiednio przygotowany, atrakcyjny newsletter, którego baza klientów została opracowana zgodnie z zasadami RODO, może w dużym stopniu napędzić sprzedaż. Warto skorzystać z tego rozwiązania, by wypromować nowe produkty lub zorganizować akcję promocyjną!

#6 Reklama e-video

Badania dowiodły, że ponad 90% konsumentów uważa, że w decyzjach zakupowych pomogły im filmy oraz reklamy w formie video. Webinary, trailery, filmiki z „backstage” i recenzje publikowane w formie video to świetny sposób na wykreowanie rzetelnego i wiarygodnego obrazu marki.

 #7 Odpowiednio dobrane wtyczki

Jedną z wielu zalet platformy WordPress, dedykowanej również sklepom internetowym, jest fakt, iż system ten może zostać rozbudowany o wiele pożytecznych wtyczek. Wtyczki, które mogą znacznie ułatwić poruszanie się na stronie, zoptymalizować ją, a także ułatwić promowanie bloga, są: AMP, Yoast SEO, WP Smush, SEO Smart Links oraz SEO Internal Links. Warto dobierać wtyczki rozsądnie i nie przekraczać z ich ilością, by nie przeciążyć strony!

#8 Kanały społecznościowe

Dobra i przejrzysta strona internetowa to nie wszystko. Warto zaangażować więcej kanałów promocyjnych i zintegrować je ze sklepem, tak, by publikowane artykuły były automatycznie udostępniane na najpopularniejszych portalach społecznościowych.

#9 Współpraca z influencerami lub wpisy gościnne

Jeśli zależy Ci na tym, by Twój blog nabrał rozgłosu, warto co jakiś czas nawiązać współpracę z influencerami (celebrytami, blogerami lub vlogerami), a także zamieszczać gościnne wpisy na zaprzyjaźnionych blogach o powiązanej tematyce.

Takie rozwiązanie poskutkuje napływem nowych zainteresowanych klientów, a w kontekście promocji i SEO, przysporzy Ci wielu cennych linków, kierujących na Twoją witrynę.

#10 Działanie długofalowe

Pierwsze efekty działań promocyjnych takich jak na przykład pozycjonowanie pod kątem SEO widać po około 3 miesiącach od rozpoczęcia prac. Bądź cierpliwy i nastaw się na działanie długofalowe.

Warto zlecić to zadanie specjalistom, którzy pomogą Ci stopniowo zbudować silny wizerunek marki w sieci, korzystając z dozwolonych technik, bez narażania witryny na bany, filtry lub kary od Google.

Zobacz także ten poradnik: https://siriuspro.pl/jak-wypromowac-bloga-wordpress.

Niniejszy poradnik pod tytułem "10 praktycznych porad jak wypromować firmowego bloga" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "10 praktycznych porad jak wypromować firmowego bloga" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.