DZIAŁY

Wiele osób boi się wizyty w gabinecie stomatologicznym i uparcie jej unika. Jednak nie ma powodu do przekładania leczenia chorego zęba, ponieważ nowoczesna stomatologia wyklucza ból. Poznaj metody, które pozwolą Ci bez lęku usiąść na fotel dentystyczny.

Znieczulenie komputerowe ” Wand”

Jest to nowoczesny sposób na bezbolesne leczenie uzębienia. Wand to komputer, do którego podłączone jest narzędzie, które przypomina cienki długopis. Aby podać znieczulenie, lekarz musi włączyć komputer, poczekać na odliczanie, a następnie przyłożyć końcówkę do dziąsła. Osoba, której podawane jest znieczulenie nie odczuwa bólu i może bez obaw siedzieć na fotelu w pełni zrelaksowana. Środek znieczulający podawany przez komputer Wand, trafia bezpośrednio w miejsce leczenia, czym różni się od innych metod znieczulania. Co ważne to komputer, a nie lekarz steruje tempem podawania środka, dzięki czemu całemu procesowi nie towarzyszą nieprzyjemne uczucia takie jak dyskomfort, rozpychanie czy ból. Zaletą tej metody na pewno jest całkowita sprawność mimiczna po wyjściu z gabinetu. Leczony może normalnie jeść, pić, rozmawiać czy uśmiechać się.

Znieczulenie Wand możesz stosować w przypadku:

  • leczenia ubytków
  • leczenia kanałowego
  • skalingu i piaskowania
  • leczenia chorób dziąseł
  • ekstrakcji
  • wszczepień implantów
  • zabiegów chirurgicznych

Znieczulenie ogólne czyli narkoza

Metoda dla pacjentów, którzy nie są wstanie przełamać swojego lęku, a leczenie zębów raczej chcą przespać. Jak to wygląda w praktyce? Po podaniu środka znieczulającego dochodzi do czasowego stłumienia aktywności ośrodkowego układu nerwowego, w wyniku czego pacjent usypia. Pacjent poddany narkozie cały czas znajduje się pod opieką anestezjologa. Monitoruje się pracę jego serca i miarowość oddechu. Aż do momentu całkowitego odzyskania świadomości, nad pacjentem czuwa opieka medyczna. Przez 24 godziny po znieczuleniu pacjent powinien pozostawać pod opieką osób trzecich.

Przed zabiegiem z narkozą, należy wypełnić ankietę, która zweryfikuje czy dana osoba, może takie znieczulenie otrzymać.

Leczenie zębów jako znieczulenie miejscowe

Najczęściej przez dentystów używane jest znieczulenie w sprayu, żelu lub iniekcji. Pierwsze dwa sposoby raczej stosowane są u dzieci. U dorosłych występuję iniekcja, która dla wielu pacjentów nie jest przyjemną, dlatego możesz przed jej wykonaniem poprosić o znieczulenie w żelu.
Znieczulenie miejscowe w formie iniekcji – czyli zastrzyku to znieczulenie nasiękowe, polegające na podaniu środka znieczulającego pod błonę śluzową. Środek blokuje nie tylko drobne gałązki nerwowe w okolicy podania, ale też poraża nerwy wokół kości, pozwalając dentyście przeprowadzić konieczne zabiegi.

Nie polecamy dla osób, które panicznie boją się igieł.

Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Leczenie zębów, które nie boli" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Leczenie zębów, które nie boli" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania