DZIAŁY

Zakup nowego samochodu jest bardzo ciekawym wyzwaniem. W końcu kupujemy go zwykle za niemałe pieniądze i na długie lata. Warto zwrócić uwagę na wiele kwestii związanych z kosztami eksploatacji, z przeznaczeniem pojazdu, wyposażeniem, kosztami serwisowania, ubezpieczenia. Wybierzmy także najlepszy sposób finansowania dla naszego pojazdu. Może być to gotówka, leasingi, kredyty samochodowe czy wynajem długoterminowy.

Co brać pod uwagę przy zakupie nowego samochodu?

Kupowanie nowego auta – 7 najważniejszych kwestii dla potencjalnego właściciela to:

  1. Zidentyfikujmy swoje potrzeby. Zastanówmy się, czy samochód ma być tylko na potrzeby firmy, czy również na potrzeby prywatne dla rodziny z małymi dziećmi.
  2. Gdzie będziemy się poruszać naszym wymarzonym samochodem? Czy przede wszystkim po terenie zabudowanym, czy na autostradzie? W zależności od sposobu użytkowania można wybrać różne modele. Przy miejskiej jeździe najlepiej sprawdzi się pojazd, którym łatwo wszędzie zaparkować, za to przy jeździe w trasie najlepiej sprawdzi się auto duże i stabilne.
  3. Wybierzmy najlepiej dopasowane do nas wyposażenie. Postawmy przede wszystkim na kwestie bezpieczeństwa. Poza tym miłośnicy ergonomicznej jady powinni zwrócić uwagę wygodne fotele, jest to bardzo ważne zwłaszcza dla tych, którzy spędzają za kółkiem wiele godzin w ciągu dnia.
  4. Przyjrzyjmy się kosztom eksploatacyjnym. Bardzo ważne jest to, ile samochód kosztuje nas w codziennym użytkowaniu. Ile spala paliwa, jakie są koszty jego ubezpieczenia, wymiana opon, obowiązkowy przegląd techniczny, koszty serwisowania, cena części.
  5. Samochody bardzo szybko tracą na wartości. Jednak przy analizie spadków cen zauważymy z pewnością, że ceny niektórych modeli nie spadają tak dynamicznie. Jest to bardzo ważne, jeżeli będziemy chcieli kiedyś sprzedać auto.
  6. Kupmy auto z wyprzedaży rocznika. Ceny zwykle są bardzo atrakcyjne, dużo niższe od ceny katalogowej. W ofercie jest dobre wyposażenie, interesujące ubezpieczenie.

Poza tym możemy zastanowić się nad nabyciem pojazdu demonstracyjnego, który jest dostępny w atrakcyjnej cenie, a ma świetne wyposażenie, bo służy do zachęcenia klientów do sfinalizowania transakcji.

  1. Przy zakupie samochodu musimy zastanowić się, w jaki sposób go sfinansować. Czy zakupimy całość za gotówkę, może przeanalizujemy dostępne kredyty samochodowe, a może leasingi? Wybierając zakup za gotówkę, od razu jesteśmy właścicielami auta, ale możemy wydać wszystkie oszczędności i zostać bez poduszki finansowej na czarną godzinę. Dlatego warto się zastanowić, czy nie skorzystać z ciekawych ofert na kredyty samochodowe. Są bardzo interesujące i mają niskie oprocentowanie w porównaniu do gotówkowych, jednak wymagają zabezpieczenia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są leasingi, ponieważ są łatwo dostępne, nie wymagają zabezpieczeń, a firmy leasingowe nie badają wnikliwie zdolności finansowej.

Nowy samochód – co jest najważniejsze?

Kupowanie nowego auta sprowadza się do określenia swoich potrzeb, jaki model nas interesuje, gdzie będziemy jeździć samochodem, jakie chcemy mieć wyposażenie, koszty eksploatacji, jak sfinansujemy zakup auta, a może postawimy na zakup auta demonstracyjnego lub z wyprzedaży rocznika.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Kupowanie nowego auta – 7 najważniejszych kwestii" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Kupowanie nowego auta – 7 najważniejszych kwestii" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania