DZIAŁY

Brak pewności siebie to bardzo powszechny problem. Zwłaszcza wśród osób, które wychowują się w małych miejscowościach lub nie zmieniają swojego otoczenia przez bardzo długi czas.

Takie okoliczności skutecznie wpływają na to, że w miarę upływu czasu pewność siebie zanika. Obracając się cały czas w tym samym towarzystwie nie działa się na własną korzyść. Z biegiem czasu w najbliższym otoczeniu wszyscy się znają, a żadne zachowanie danej osoby nikomu nie umknie. Jest się narażonym na ciągłą uwagę ze strony innych, a to skutecznie wszystkich ogranicza. Aby zbudować pewność siebie należy przełamać własny strach i obawy przed wychyleniem się nad obowiązujące standardy. Jak więc zyskać dodatkowe umiejętności?

Nieśmiałość

Najbezpieczniejszą pozycją dla wielu osób jest trzymanie się na uboczu. Bycie tym, którego akurat inni potrzebują, a jeżeli dzieje się coś złego, usuwanie się w cień. Często ludzi ogranicza również nieśmiałość. Pomimo dobrych chęci, brak odwagi na wychylenie się przed szereg i zainicjowanie jakiejś sytuacji. Nikt nie chce być odrzucony, często działanie z własnej inicjatywy może się tym skończyć. Nie dla wszystkich porażki są budujące. Jednak jak w takich sytuacjach zyskać pewność siebie..

Jak zyskać pewność siebie?

W zmianie sposobu bycia z pewnością pomoże brak ograniczeń i obawy, co ludzie powiedzą. Pewność siebie można pokazywać na każdym kroku. To, jak ją zyskać, można przedstawić w kilku krokach:

  1. Wyrażanie emocji – to nie tylko pomoże w tym, aby zyskać pewność siebie, ale także uspokoi nerwy. Tłumienie w sobie emocji działa bardzo źle na zdrowie psychiczne.
  2. Bycie miłym dla innych – nie należy bać się także w wyrażaniu swojego zdania. Jeżeli chce się powiedzieć komuś coś miłego, to należy iść za ciosem. Takie zachowanie buduje pozytywny wizerunek w oczach innych.
  3. Oryginalność – wiele osób wyraża siebie poprzez strój. Istnieją pewne kanony w modzie, a osoby które je przekraczają często narażane są na szyderstwa czy wzrok politowania. Pewność siebie oznacza także pewność własnych wyborów.
  4. Kontakt wzrokowy – jedną z oznak braku pewności siebie jest chylenie głowy w dół, nawet jak ktoś przechodzi obok. Aby zyskać pewność siebie należy dumnie kroczyć przez życie, uśmiechać się do przechodniów, zagadywać do pań na straganach przy ulicy.
  5. Samotne wyjście – to idealne ćwiczenie na to, jak zyskać pewność siebie. Picie piwa do lusterka nie jest niczym miłym, dlatego w restauracji można dosiąść się być może do drugiej samotnej osoby lub do grupy ludzi i zawierać nowej znajomości.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zyskać pewność siebie" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zyskać pewność siebie" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.