Włosy
Czytany poradnik
Jak zrobić prosty kok
0

Jak zrobić prosty kok

AUTOR:  Karolina Ordysińska20 lutego 2020

Kok – fryzura prosta, choć efektowna, idealna na co dzień jak i na ważniejsze wyjścia. Większość z nas jednak rezygnuje z tej opcji uważając ją za zbyt pracochłonną i trudną. To błąd. Sprawdź jak zrobić prosty kok w kilku krokach.

Jak zrobić prosty kok bez wysiłku?

Kok to świetna alternatywa dla zwykłego kucyka lub rozpuszczonych włosów, które są zdecydowanie najprostszą, ale i najzwyklejszą fryzurą. Zrobienie prostego koka nie zajmie nam dużo czasu, a pozwoli na cieszenie  wygodną oraz efektowną fryzurą przez cały dzień.

W wielu poradnikach, piszą, że najlepszy kok wychodzi na włosach, które nie są świeżo po umyciu. To prawda, wtedy włosy nie są już takie śliskie i gładkie, nabierają one struktury, jednak nie jest to żaden wymóg. Prostego koka można zrobić nawet dosłownie chwilę po umyciu i wysuszeniu włosów (sprawdź jak suszyć włosy, by ich nie zniszczyć).

Prosty kok na kilka sposobów

Do zrobienia takiej fryzury wystarczy gumka do włosów i parę wsuwek, chociaż i one nie są niezbędne.

Najprostszym sposobem jest spiąć włosy w koński ogon, a następnie owinąć je w okół gumki. Żeby fryzura była bardziej elegancka możemy delikatnie zawinąć kosmyki wokół palca i dopiero owinąć je w ogół gumki do włosów. Końce, które wystają, wsadzamy pod gumkę i poprawiamy, tak aby nic nam nie odstawało. Jest to najprostszy i najszybszy sposób, który z pewnością świetnie sprawdzi się dla posiadaczek średnich lub długich włosów.

Jeśli jednak sama gumka do włosów nie utrzymuje ten fryzury, można owinąć je ozdobną materiałową opaską bądź wpiąć wsuwki, które sprawią, ze fryzura pozostanie w swoim miejscu przez cały dzień.

Jeśli jednak do tego prostego sposobu chcemy dodać jeszcze więcej elegancji, możemy po zrobieniu końskiego ogona, podzielić włosy na dwa pasma. Oba skręcamy w dłoniach i zawijamy w okół gumki w przeciwne strony. Dzięki temu prostemu trickowi, uzyskamy kok, który wygląda naprawdę efektownie. Będzie on również bardzo dobrze nam się trzymał po wpięciu kilku wsuwek, które będą w kolorze zbliżonym do naszych włosów.

W przypadku kiedy zależy nam na naprawdę niedbałym efekcie, czyli tak zwanym „messy bun” możemy po prostu pochylić głowę w dół, zebrać włosy i od razu spiąć je w „cebulę”. Ten sposób sprawi, że włosy będą wyglądały dosyć niedbale, ale wciąż bardzo stylowo. Dzięki pochyleniu głowy, włosy u góry będą miały większą objętość.

Kiedy jednak nasze włosy są zbyt krótkie, żeby owinąć je w okół gumki do włosów przy naszym kucyku, możemy po prostu zrobić koński ogon, a następnie podwinąć końcówki w gumkę do włosów. Robimy to w taki sposób, jak podczas drugiego owinięcia włosów gumką, jednak nie przeciągamy ich do końca.

Sposoby na prostego koka z odrobiną awangardy

Aby dodać naszym włosom dodatkowej objętości, możemy użyć do tego suchego szamponu. W zamyśle jest on po to, aby nasze włosy odświeżyć i nadać im nieco ładniejszy wygląd, jednak świetnie sprawdzi się przy dodawaniu objętości. Spiskujemy skórę głowy sprayem i wcieramy go delikatnie. W razie potrzeby, wyczesujemy włosy i zabieramy się do zrobienia koka. Wystarczy owinąć włosy w okół gumki i powyciągać kilka kosmyków tuż przy twarzy,aby całej fryzurze dodać nieco nonszalanckiego wyglądu.

Do naddawania włosom tekstury również świetnie sprawdzi się spray z solą morską. Jeśli posikamy nim mokre włosy uzyskamy podobny efekt do wakacyjnego, po plażowego looku. Wtedy nasze włosy są bardziej szorstkie, jednak dzięki temu łatwiej będzie nam zrobić koka, który utrzyma się na naszej głowie znacznie dłużej.

Jeśli nasze włosy są bardzo gładkie i śliskie, przez co nie ma  mowy o tym, aby utrzymały nam się tylko za pomocą gumki do włosów lub wsuwek, możemy wspomóc się lakierem do włosów. Utrwali on nam nasze upięcie i podtrzyma je tak długo, jak tylko będziemy chciały. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić z jego ilością. Wtedy nasze włosy będą sklejone, a rozczesanie ich będzie naprawdę trudne i nieprzyjemne.

W przypadku braku jakichkolwiek produktów, które dodałyby naszym włosom objętości, można je natapirować. Jest to bardzo prosty zabieg, który niewątpliwie doda naszej fryzurze charakteru oraz sprawi, że będzie wyglądała nieco bardziej nonszalancko.

Jak zrobić prosty kok w hollywoodzkim stylu?

Moda dotycząca upięć oraz fryzur jest bardzo zmienna. Jednak absolutną klasyką jest niski kok, który doda naszej stylizacji klasy oraz elegancji. Zrobienie go nie jest trudne, a efekt na pewno sprawi, że poczujemy się bardzo szykownie.

Tak jak w przypadku pozostałych koków, zbieramy włosy w kucyk, jednak tym razem jest to niski kucyk, który robimy bez unoszenia włosów. Następnie po prostu możemy zwinąć włosy w okół gumki do włosów i zabezpieczyć wsuwkami, albo zdecydować się na nieco zaawansowaną opcję, która wcale nie jest taka trudna do wykonania.

Przed zebraniem włosów w kucyk, delikatnie skręcamy je w dłoniach. Następnie związujemy w bardzo luźny kucyk. Ponad gumką do włosów robimy małą przerwę i przeciągamy przez nią włosy. Jeśli mamy krótkie włosy, zabezpieczamy całość wsuwkami, jeśli nieco dłuższe, czynność możemy powtórzyć jeszcze raz lub nawet kilka razy. Część włosów, która nam wystaje, zabezpieczamy wsuwkami oraz lakierem do włosów. Dzięki takiej technice, nasza fryzura będzie prezentować się naprawdę wyjątkowo oraz kobieco. Dajmy raz na jakiś czas odpocząć naszym włosom od zwykłego kucyka, spróbujmy czegoś nowego.

Zobacz również skuteczne porady jak dbać o włosy oraz poradnik 4 sposoby na koka.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze