DZIAŁY

Spodnie z dziurami są modne od kilku sezonów i moda ta regularnie powraca. Dziury w jeansach są efektowne i nadają osobie, która je nosi, wyrazisty, rockowy charakter. Do tego są całkiem przydatne w upalne letnie dni. Jak zrobić dziury w spodniach DIY? Zapraszamy do lektury!

Spodnie z dziurami kiedyś a dziś

Dziurawe i potargane spodnie były kiedyś charakterystyczne dla przedstawicieli punkowych i rockowych subkultur i były noszone przez osoby o buntowniczym charakterze. Pozwalały się wyróżnić z tłumu i podkreślić silny charakter. Obecnie przetarte spodnie mają nieco łagodniejszy, choć wciąż ekstrawagancki wydźwięk i są modne, niezależnie od subkultury czy tego, jakiej ktoś słucha muzyki. Jeansy z dziurami są noszone na całym świecie przez dzieci, kobiety oraz mężczyzn, oraz świetnie się sprzedają od lat w butikach. Wcale nie musisz wydawać dużo pieniędzy, by cieszyć się wyjątkowymi, podziurawionymi spodniami, możesz je wykonać bez praktycznie żadnych kosztów, ze starych i nienoszonych już jeansów, zgodnie z modnym nurtem DIY (Do It Yourself)!

 Jak zrobić dziury w spodniach – DIY!

Jak zrobić dziury w spodniach? Na początek… Otwórz własną szafę i znajdź wśród sterty starych ubrań dżinsy, które kiedyś uwielbiałaś, ale dziś już ich nie nosisz. Wystarczy odrobina czasu wolnego i cierpliwości, by zdziałać z nimi prawdziwe cuda! Aby zamienić stare i nienoszone jeansy w modny ciuch z przetarciami i dziurami, będziesz potrzebować pumeksu, szydełka lub igły markera oraz drobnych nożyczek. Dlaczego właśnie jeansy? Ponieważ materiał ten się nie pruje tak łatwo i wyciętych dziur nie musisz niczym innym dodatkowo obszywać!

Spodnie połóż na równej i płaskiej powierzchni, a następnie zaznacz markerem miejsca, w których planujesz zrobić dziury. Nie rysuj linii od szwu do szwu, dziury możesz wykonać pionowo lub na ukos. Wycinając dziurę, prowadź nożyczki po łuku, na koniec możesz użyć pumeksu, by stworzyć przetarcia oraz igły lub szydełka, by powyciągać nitki i postrzępić dziury.

Jak i kiedy nosić spodnie z dziurami?

Dżinsy z dziurami to świetne ubranie na gorące letnie dni, nadają się również jako dopełnienie rockowego wizerunku na koncercie. Jeśli lubisz techniki DIY, to możesz pobawić się z materiałem dłużej i spróbować zaszyć dziury od wewnętrznej strony ciekawymi naszywkami i skrawkami materiału, by nadać swoim spodniom niepowtarzalny i wyjątkowy charakter!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zrobić dziury w spodniach?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zrobić dziury w spodniach?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania