DZIAŁY

DevOps to termin odnoszący się do integracji procesów tworzenia, wdrażania i utrzymania oprogramowania, a także często zawierający elementy nadzoru nad jakością. Początkowo był on głównie stosowany w organizacjach technologicznych, ale obecnie specjaliści z zakresu DevOps mają większy wybór miejsc zatrudnienia.

Nadal w przedsiębiorstwach technologicznych

Wciąż wiele propozycji dla specjalistów DevOps pochodzi z dziedziny technologii, co można łatwo zobaczyć na stronie: https://sii.pl/oferty-pracy/all/all/devops/. Tego rodzaju ekspertów poszukują nie tylko dojrzałe korporacje z dziedziny, ale również często start-upy lub firmy, które niedawno opuściły fazę start-upu. Pomyłką jest również przekonanie, że DevOps jest stosowany jedynie w największych przedsiębiorstwach. Tutaj nie wielkość jest czynnikiem decydującym, ale dynamika działania, więc co do jednego można mieć pewność: nawet jeśli będzie to oferta pracy w małej i stosunkowo nowej firmie, to nadal będzie mnóstwo pracy do wykonania.

Branża finansowa oraz bezpieczeństwo internetowe

DevOps jest koncepcją stosowaną wszędzie tam, gdzie zmiany są wprowadzane praktycznie na bieżąco i są dwie dziedziny działalności, gdzie taka filozofia jest podstawą funkcjonowania. To oczywiście finanse i bezpieczeństwo, a zwłaszcza bezpieczeństwo cyfrowe. W tym przypadku DevOps często jest niezwykle ważny nie tylko dla osiągnięcia sukcesu w biznesie, ale wręcz jest koniecznością dla przetrwania na rynku. To właśnie eksperci zajmujący się tą dziedziną głównie odpowiadają za to, czy firma będzie w stanie efektywnie i prawidłowo reagować na dynamicznie zmieniające się warunki w otoczeniu.

DevOps w sektorze przemysłowym

Następna błędna asocjacja to zawężanie DevOps jedynie do kwestii powiązanych z oprogramowaniem. To jest metoda działania, która po odpowiednich zmianach równie dobrze może być – i jest – używana na przykład w inżynierii, do testowania, wdrażania i nadzorowania zmian procesów technologicznych na liniach produkcyjnych. Charakterystyka pracy specjalisty od DevOps w takim otoczeniu będzie oczywiście nieco inna, w tym będzie przede wszystkim zwykle wymagała perfekcyjnego zrozumienia branży, w której działa dane przedsiębiorstwo, ale sama idea DevOps jak najbardziej może zostać przeniesiona w takie środowisko.

Faktycznie, DevOps często jest używany w organizacjach technologicznych, jednak jest to technika na tyle analityczna, że eksperci z dobrą znajomością jej podstaw i umiejętnościami wdrażania mogą znaleźć pracę praktycznie w każdym sektorze gospodarki. Ograniczeniem tutaj jest dynamika – im bardziej dynamiczna jest dana branża, tym większe zapotrzebowanie na realizację metodyki DevOps.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak znaleźć pracę programując w DevOps" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak znaleźć pracę programując w DevOps" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania