DZIAŁY

Domowe rogaliki to dość prosta przekąska do zrobienia. Jednak dość często spotykamy problem przy ich zawijaniu. Jeśli na tym etapie popełnisz błąd to przy ich pieczeniu cały farsz ze środka może wypłynąć. Jak zawijać rogaliki prawidłowo, aby cała ich zawartość nie uciekła na blachę? Tego dowiesz się czytając właśnie ten poradnik. 

Jak zawijać rogaliki z ciasta drożdżowego?

Podczas pieczenia ciasto drożdżowe ma tendencje do dużego wzrostu, dlatego tak ważne jest odpowiednie zawinięcie rogalików. Jak to zrobić? Wystarczy jeśli będziesz kierował się naszymi wskazówkami. 

  1. Połowe wyrośniętego ciasta rozwałkuj na płaski placek.
  2. Następnie za pomocą noża podziel rozwałkowane ciasto na równe trójkąty.
  3. Na wycięte trójkąty trzeba wyłożyć farsz. Zrób to bliżej krótszego boka.
  4. Teraz wystarczy zawinąć ciasto od podstawy do wierzchołka.
  5. Wyszedł nam rulonik, w którym trzeba zawinąć oba rogi.

Pamiętaj o tym, że gotowe rogaliki drożdżowe muszą przynajmniej 30 minut poleżeć zanim zostaną włożone do piekarnika.

Jak zawijać rogaliki z ciasta francuskiego?

Ciasto francuskie charakteryzuje się bardzo cienkimi i strukturowymi warstwami. Taka właściwość wynika z dużej zawartości tłuszczu oraz naprzemiennego wałkowania i składania ciasta. Co musisz zrobić, aby rogaliki z ciasta francuskiego były idealnie zawinięte? 

  1. Pierwszym krokiem, który musisz zdobić jest dokładne rozwałkowanie ciasta i podzielenie go na trójkąty o wymiarach 8cm x 12cm. 
  2. Drugi krok to nałożenie farszu na szerszej stronie trójkąta.
  3. Następnie trzeba zawinąć ciasto do węższej strony trójkąta formując półksiężyc.
  4. Wystające rogi trzeba dokładnie ugnieść, aby farsz w środku nie wypłynął.
  5. Gotowe rogaliki pieczemy w rozgrzanym piekarniku o temperaturze 200 stopni Celsjusza przez 20 minut.

Rogaliki z ciasta drożdżowego i ciasta francuskiego przed pieczeniem warto wysmarować roztrzepanym jajkiem z mlekiem. Uzyskasz w ten sposób rogalik o ładnie przypieczonej, „lakierowanej” powierzchni. 

Czym nie nadziewać rogalików? 

Dobrze zrobione rogaliki to nie tylko odpowiednie ich zawinięcie, ale również użycie  dobrego farszu. Do nadzienia rogalików na pewno nie nadają się dżemy, które mają dodatek żelfixa. Dlaczego? Ponieważ pod wypływem wysokiej temperatury w czasie pieczenia dżemy na bazie żelfixów stają się bardzo płynne. Takim efektem cały środek rogalików wypłynie na blaszkę. 

Spis treści

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zawijać rogaliki?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zawijać rogaliki?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania