Jak założyć prezerwatywę
Wydaje się, że każdy prawdziwy mężczyzna powinien wiedzieć jak założyć prezerwatywę. Jednak czy, aby na pewno tak jest i czy zawsze świadczy to o braku doświadczenia w sprawach łóżkowych?
W dzisiejszym poradniki dowiesz się jak założyć prezerwatywę prawidłowo i bez większego problemu. Niezależnie od tego, czy będzie to Twój pierwszy raz, czy może próbowałeś już tego wielokrotnie dzisiejszy poradnik szczególnie okaże się przydatny dla Ciebie w sytuacji, gdzie liczyć będzie się dosłownie… każda sekunda 🙂
Jak założyć prezerwatywę?
Zdarza się nierzadko, że w zakładaniu prezerwatywy pomaga druga połówka, nie rzadko robi to ona lepiej od nas samych. Jednak warto zaskoczyć partnerkę i upewnić ją, że potrafimy bezpiecznie założyć prezerwatywę jeszcze w sytuacji, gdy wciąż wibruje ona energią po grze wstępnej. Prezerwatywy gwarantują oprócz zachowania wysokiej higieny również ochronę przed niepożądaną ciążą oraz chorobami.
A więc jak założyć prezerwatywę?
- Pierwszym krokiem będzie oczywiście otwarcie opakowania z prezerwatywami w taki sposób, aby nie uszkodzić ich powłoki;
- Przed samym założeniem prezerwatywy należy także upewnić się, iż trzymamy ją w odpowiedni sposób, zazwyczaj zewnętrzna krawędź skierowana jest ku górze;
- Kolejnym krokiem jest usunięcie powietrza z prezerwatywy – wystarczy delikatnie wycisnąć ją dłońmi rozwijając ją tym samym wzdłuż członka;
- Na koniec, po stosunku pamiętaj, aby przytrzymać prezerwatywę i wyrzucić do śmieci.
O tym jak założyć prezerwatywę przeczytamy także na opakowaniu producentów zabezpieczeń, dlatego warto zapoznać się, zwłaszcza za pierwszym razem, z instrukcją ich użycia. Co jednak zrobić jeżeli prezerwatywa w trakcie zakładania została rozerwana? Koniecznie należy ją wyrzucić, także wtedy kiedy istnieje ryzyko, że pudełko zostało rozerwane lub mocno uszkodzone. Skuteczność prezerwatywy jest wprost zależna od jej stanu, dlatego każdego przerwanie, czy jej osłabienie zwiększa ryzyko zajścia w ciążę.
Historia prezerwatywy
Przy okazji nauki jak założyć prezerwatywę warto poznać jej historię. Początkowo wykorzystywano do jej wytwarzania jelita jagnięce kub pęcherze pławne ryb. Pierwsze słowo kondom zostało użyte już w 1564 roku i pochodzi od nazwiska Johna Condoma. Powstała wtedy również miejscowość Condom, której nazwa związana jest z produkcją zabezpieczających gumek.
Obecnie same prezerwatywy stosowane są głównie przez mężczyzn, jednak powstał również wariant tego zabezpieczenia specjalnie dla kobiet. Wykonano ją w połowie lat 90-tych z folii poliuretanowej w kształcie walca. Chroni ona szyjkę macicy przed przedostaniem się nasienia i może być stosowana już przy grze wstępnej.
Swój renesans prezerwatywy przeżyły w latach 30-tych XX wieku kiedy wynaleziono lateks. Materiał ten sprawił, że prezerwatywy stały się powszechnie dostępne. Uważa się obecnie, że prezerwatywa jest skutecznym, łatwo dostępnym i tanim środkiem antykoncepcyjnym.
Jak wybrać i założyć prezerwatywę?
Zakładając prezerwatywę należy koniecznie zwrócić uwagę na jej ochronne funkcje. Prezerwatywy pełnią znakomite zabezpieczenie dla osób, które często uprawiają seks z nieznajomymi partnerami. Szczególnie uważać jednak powinny osoby, które są uczulone na lateks.
Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak założyć prezerwatywę" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak założyć prezerwatywę" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.