DZIAŁY

Jak zagęścić sos – to pytanie pojawia się przynajmniej raz w każdym domu. Dziś podamy najlepsze sposoby na zagęszczenie sosu, by zmienić jego smak na lepsze. To sposoby, które powinna znać każda gospodyni. Koniecznie sprawdź jak zagęścić sos.

Jak zagęścić sos – mąka ziemniaczana

Jeśli nie wiesz jak zagęścić sos, a pod ręką masz mękę ziemniaczaną, która znajduje się niemal w każdym domu, to do tego zadania możesz użyć właśnie jej. To jest azjatycki sposób na zagęszczanie sosów. Pamiętaj jednak, by nie wsypać za dużo mąki ziemniaczanej do sosu, ponieważ stanie się on gęsty jak klej i nie będzie nadawał się do spożycia. Do zagęszczenia sosu zazwyczaj starczy mała łyżeczka mąki ziemniaczanej.

Jak zagęścić sos – mąka

To sposób naszych babć, one wiedzą jak zagęścić sos, a do tego zadania wykorzystywały mąkę. Do tego zadania potrzebny nam będzie pojemnik, do którego musimy nalać odrobinę sosu i dodać do niego łyżeczkę mąki. Całość należy dokładnie wymieszać, by nie powstały grudki. Kiedy zawiesina z mąki, jest już gotowa, to możemy zacząć wlewać ją powoli do sosu, pamiętaj, tylko by sos cały czas mieszać, kiedy dolewasz do niego zawiesinę z mąki.

Jak zagęścić sos – masło

Pewnie zastanawiasz się, jak zagęścić sos masłem. Jet to sposób bardzo skuteczny, a na dodatek sos nabiera lekko maślanego smaku i aromatu, który będzie idealnie komponował się z obiadem. Pamiętaj, że smak zwykłego masła może nie pasować do wszystkich potraw. Jeśli wolisz eksperymentować, to warto do zagęszczenia sosu użyć masła orzechowego.

Jak zagęścić masło – odparowywanie

Jest to sposób na zagęszczenie sosu dla osób, które zastanawiają się jak zagęścić sos bez dodawania kaloryczności swoim potrawom. Wato, więc umieścić odcedzony sos w oddzielnym garnku i gotować sos aż do momentu odparuje z niego woda. Dzięki temu sos stanie się gęstszy. Pamiętaj, tylko by cały czas pilnować gotującego się sosu, ponieważ woda szybko może z niego odparować, a sos zacznie się przypalać.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zagęścić sos by był smaczny?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zagęścić sos by był smaczny?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.