DZIAŁY

Źle zabezpieczony komputer może paść celem ataku hakerów, którzy wykorzystają zgromadzone na jego dysku dane do własnych celów. Jak zabezpieczyć komputer przed hakerami, wirusami lub włamaniem z sieci? Podpowiadamy!

Jak zabezpieczyć komputer hasłem?

Każdy właściciel komputera powinien pamiętać o tym, by zabezpieczyć swój komputer specjalnie utworzonym hasłem. To podstawa, by ochronić dane przed niepowołanym dostępem, np. w sytuacji, gdy komputer zostanie skradziony. Jak zabezpieczyć komputer hasłem? Wystarczy otworzyć Panel Sterowania, wybrać zakładkę Konta użytkowników i Tworzenie swojego hasła. W oknie możemy utworzyć hasło dedykowane specjalnie dla naszego konta. Pamiętajmy, by zawierało ono minimum 8 znaków i zawierało zestaw różnych cyfr i liter oraz znaki specjalne.

Jak zabezpieczyć komputer i dane?

Jak zabezpieczyć komputer i dane? Poza dobrym hasłem komputer powinien być także chroniony w trybie ciągłym przez zaporę sieciową. Dobrze skonfigurowany firewall uchroni peceta lub laptopa przed większością zagrożeń. Jeśli boimy się utraty danych w wyniku kradzieży, warto zainteresować się także programami i modułami antykradzieżowymi, takimi jak np. Prey. Program współpracuje z różnymi urządzeniami, w tym także komputerem, z którego korzystamy na co dzień.

Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami?

Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami? Tutaj pomoże skuteczny program antywirusowy i dobry nawyk polegający na regularnym skanowaniu komputera w poszukiwaniu złośliwych programów. Programy takie jak AVG, ESET, czy AVAST będą chronić komputer na bieżąco. Warto pamiętać o ich regularnym aktualizowaniu, by posiadały one jak najbardziej aktualną bazę wirusów.

Jak zabezpieczyć komputer przed hakerami?

Jak zabezpieczyć komputer przed włamaniem z sieci? Warto pomyśleć o dwuskładnikowej weryfikacji (dwuetapowym uwierzytelnianiu). Usługa ta jest dostępna między innymi dla użytkowników Gmaila i Facebooka i może być aktywowana ręcznie. Polega ona na rozszerzonym logowaniu – aby zalogować się do aplikacji, należy podać dwa hasła, w tym jedno, które jest przesyłane na inne urządzenie – np. telefon użytkownika.

Jak zabezpieczyć komputer przed hakerami? Warto połączyć kilka wymienionych powyżej metod, czyli firewall + program antywirusowy + regularne skanowanie, a także w miarę możliwości unikać publicznych hotspotów wifi, by nie narażać swoich danych na niebezpieczeństwo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Sprawdź także: Jak zapobiec katastrofie, czyli kilka porad na temat zabezpieczania sprzętu i zabezpiecz należycie swój sprzęt!

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak zabezpieczyć komputer przed włamaniem?" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak zabezpieczyć komputer przed włamaniem?" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.