DZIAŁY

Chcesz zacząć swoją przygodę z ekologicznymi produktami pielęgnującymi ciało? Jeśli tak to w tym poradnik podpowiemy Ci od czego zacząć i jak wybrać taki kosmetyk. Początek zawsze jest najtrudniejszy, ale z biegiem czasu oraz nabytym doświadczeniem kupienie nowego produktu jest tak łatwe jak oddychanie.

Jak wybrać ekologiczny kosmetyk do pielęgnacji ciała?

Wybór odpowiedniego produktu, który będzie spełniał wszystkie nasze potrzeby nie zawsze osiągniemy za pierwszym razem. Może być to długa droga uczenia się czego dokładnie potrzebuje nasza skóra, poszerzania świadomości i cierpliwości. Jednak mam dla Ciebie kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci zawęzić pole szukania idealnego produktu do pielęgnacji ciała. Poniżej znajdziesz to czego szukasz!

1. Określ jakiego efektu szukasz

Najważniejszy krok przed kupieniem kosmetyku jest ustalenie TWOJEGO oczekiwania. Zadaj sobie pytanie jaką funkcję powinien spełniać produkt? Kosmetyki do pielęgnacji ciała można podzielić na kilka grup.

 • Balsamy do ciała
 • Peelingi
 • Masła do ciała
 • Olejki do ciała

Jeśli już wiesz z jakiej kategorii chcesz zakupić produkt teraz trzeba określić jego funkcję. Zastanów się czy potrzebujesz nawilżenia, regeneracji, odżywienia czy właściwości antycellulitowych. Po określeniu podstawowych informacji na podstawie potrzeb twojej skóry możesz przejść do drugiej części.

2. Dokładnie sprawdzaj skład

O co chodzi? Przecież jeżeli pisze na opakowaniu, że produkt jest ekologiczny to na pewno taki jest. Otóż nie! Czasami w kosmetykach określanych jako naturalne możemy znaleźć składniki, które niekoniecznie pochodzą z naturalnych składników, a wręcz mogą szkodzić. Sprawdzaj dokładnie skład INCI to podstawa! Poza tym warto wypisać sobie na kartce składniki, które mogą Cię uczulić. Kosmetyki z półki eko zawierają wiele elementów pochodzenia naturalnego, które bardzo często powodują alergie. Najczęściej co może Cię uczulić to:

 • aloes,
 • miód,
 • pyłek pszczeli,
 • propolis,
 • rumianek,
 • ostropest,
 • olejek eteryczny: cynamonowy, miętowy, z drzewa herbacianego, lawendowy, geraniowy i eukaliptusowy.

3. Budżet i certyfikat

Kolejnym krokiem, który warto wykonać to ustalenie budżetu. Ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na dany produkt? Rozpisanie sobie tego na pewno zawęzi poszukiwanie idealnego produktu. Możesz szukać tylko pośród drogich kosmetyków albo wręcz odwrotnie i zainteresować się tymi, które nie uszczuplą twojego portfela. Ważnym aspektem jest, także certyfikat mówiący nam o tym, że dany produkt jest w 100% ekologiczny. Choć ich cena jest nieco wyższa to jednak masz pewność, że został on wyprodukowany z tego co najlepsze.

4. Przeglądaj fora i blogi

Z pomocą wybrania kosmetyk zawsze przyjdzie Ci internet. Przeglądaj i szukaj informacji na blogach kosmetycznych, forach czy takiej stronie jak wizaż. To w pewnym stopniu przybliży Ci cały obraz danego produktu.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak wybrać ekologiczne produkty do pielęgnacji ciała" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak wybrać ekologiczne produkty do pielęgnacji ciała" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania