Technologie
Czytany poradnik
Jak usunąć konto Google z telefonu?
0

Jak usunąć konto Google z telefonu?

AUTOR:  Agnieszka Szarak29 maja 2018

Posiadając smartfona, a wraz z nim system Android, każdy użytkownik musi założyć konto Google, którym będzie się posługiwał. Czasem jednak trzeba je usunąć, nie usuwając przy tym istotnych danych, ale jak to zrobić?

Kompletny reset

Pierwszy sposób, jaki Ci proponujemy, żeby usunąć konto Google z Twojego telefonu, wiążę się z kompletnym usunięciem wszystkich danych z komórki. Możesz więc od razu pożegnać się ze zdjęciami, filmami czy notatkami. Jeżeli mimo to, decydujesz się na ten krok, przejdźmy do konkretów.

Wejdź w ustawienia ogólne swojego smartofna. Gdy już to zrobisz, poszukaj opcji „zarządzanie ogólne”. Właśnie tam znajdziesz funkcję, która wyczyści Twoją komórkę. Zaznacz więc opcję „reset” i gotowe. To chyba najprostszy sposób, ale też najbardziej drastyczny. Dlatego proponujemy też inne rozwiązania.

Usuń konto Google bez utraty danych

Mamy dla Ciebie dwa kolejne sposoby, które usuną konto Google z Twojego smartfona. Pierwszy z nich jest bardzo prosty. Na początek wejdź w ustawienia ogólne telefonu. Tam powinna znajdować się opcja, o nazwie „konta”, ale nie jest powiedziane, że w każdym modelu będzie nazywać się tak samo. Równie dobrze może być coś podobnego. Potem wejdź w tę funkcję, a następnie wybierz Google. Teraz powinny Ci się wyświetlić wszystkie dostępne konta na telefonie. Wybierz więc to, które ma zniknąć, a gdy to zrobisz, dotknij trzech kropeczek w lewym górnym rogu. Zaznacz tam pole „usuń” i po problemie.

Kolejna technika, na jaką możesz się pokusić to wykorzystanie menadżera plików. Uprzedzamy jednak, że jest to nieco trudniejsze od poprzedniej możliwości. Tak, jak wspomnieliśmy, będziesz potrzebować aplikacji menadżer plików. Z reguły jest ona już dostępna na telefonie, a jeżeli nie możesz jej znaleźć, najpewniej musisz ją pobrać na smartfon. Potem wejdź do katalogu data/system i znajdź plik accounts.db. Teraz wystarczy, że go usuniesz.

Jeżeli jednak nie ma takiego pliku w menadżerze, wejdź do katalogu data,  a następnie do katalogu system i sync. Właśnie tam powinien się znajdować plik account.xml, który musisz usunąć.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze