Kobieta
Czytany poradnik
Jak urządzić miejsce do nauki dla dziecka?
0

Jak urządzić miejsce do nauki dla dziecka?

AUTOR:  Alicja Hudzik20 grudnia 2018

Zastanawiasz się jak urządzić miejsce do nauki dla swojego dziecka? Mamy dla Ciebie kilka porad, które sprawią, że pokój zmieni się w inspirującą i sprzyjającą kreatywności przestrzeń! Zapraszamy do lektury!

Jak urządzić komfortowe miejsce do nauki? Gdzie ustawić biurko?

Aby urządzić komfortowe miejsce do nauki, trzeba dokładnie zaplanować takie elementy jak:

  • Lokalizacja biurka
  • Odpowiednie oświetlenie
  • Styl pomieszczenia
  • Rodzaje mebli
  • Dodatkowe akcesoria w pomieszczeniu

Biurko do nauki powinno znajdować się w niewielkiej odległości od okna, przodem lub bokiem do drzwi wejściowych. Najlepsze są modele z regulowaną wysokością i regulowanym kątem nachylenia. Optymalne wymiary to minimum 120 cm długości. Krzesło do biurka powinno mieć wysokie oparcie, tak, by podpierało kręgosłup na całej długości.

Warto zadbać o to, by w pokoju do nauki znalazły się także inne akcesoria. Dodatkowe półki i szuflady w okolicy biurka, lampka nocna oraz artykuły papiernicze to obowiązkowy element wystroju pokoju!

Jak urządzić miejsce do nauki – praktyczne porady

  • Kolory, które sprzyjają nauce i koncentracji i motywują do działania to niebieski, żółty, czerwony oraz zielony. Kolory, których należy unikać w pokoju dla ucznia to czerń oraz delikatne pastele. Pastele nadają się bardziej do sypialni, z kolei czerń może wywoływać negatywne emocje.
  • Lampka do pokoju powinna mieć długie, ruchome ramię i główkę, tak by móc ją swobodnie przestawiać zgodnie z potrzebami. Światło powinno być kierowane z góry, tak, by promień światła nie raził oczu. Jeśli dziecko jest leworęczne, lampka powinna stać po prawej stronie biurka.
  • Przydatnym gadżetem do pokoju do nauki jest tablica korkowa. Można na niej wieszać ważne notatki, zdjęcia oraz rysunki, nie tylko stricte związane z nauką, ale także odpowiadające pasjom dziecka. Koszty tablicy korkowej to kilkanaście złotych, w zależności od jej wymiarów.
  • Warto utrzymać pokój w stylu, który jest spójny z zainteresowaniami dziecka. Kreatywna przestrzeń sprzyja nauce i powoduje, że w danym pomieszczeniu przebywa się z przyjemnością
  • Akcesoria papiernicze można pochować w szufladach lub przechowywać na specjalnych stojakach na biurku. Ciekawym sposobem jest wieszanie kubków lub półeczek z akcesoriami na  ścianie, bezpośrednio nad biurkiem. W aranżacji wnętrz pokoju świetnie sprawdzają się także szafki modułowe oraz wiszące.

Interesuje Cię urządzanie i dekorowanie wnętrz? Sprawdź koniecznie także ten poradnik: Jaki wybrać kolor do sypialni?

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze