Dom
Czytany poradnik
Jaki wybrać kolor do sypialni?
0

Jaki wybrać kolor do sypialni?

AUTOR:  Alicja Hudzik19 października 2018

Odpowiednio dobrane kolory w pomieszczeniu mogą nastroić pozytywnie, pobudzić do działania, wprowadzić bezpieczną i przyjazną atmosferę lub rozleniwić i demotywować. Jaki wybrać kolor do sypialni, by dobrze w niej wypoczywać? Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać kolor do sypialni?

Dekorując pomieszczenia mieszkalne, warto zwrócić uwagę na ich kolorystykę. Od tego, jaki kolor ścian lub mebli wybierzemy, w dużej mierze zależy to, czy pomieszczenie będzie dobrze spełniało swoją funkcję. Jak wybrać kolor do sypialni? W trosce o dobry relaks warto postawić na barwy symbolizujące harmonię, spokój, naturę. Sprawdzą się kolory pastelowe oraz ciepłe odcienie beżu, zwłaszcza w połączeniu z drewnianymi meblami. Przytulny charakter sypialni może nadać także pudrowy róż lub pastelowa szarość albo zestawienie obu tych barw.

Najlepszy kolor do sypialni

Mile widziane kolory w sypialni to takie barwy, które wyciszają umysł. Najpopularniejsze kolory, które kojarzą się ze spokojem i bezpieczeństwem to niebieski oraz zielony, jednak warto je zestawiać z innymi kolorami. Błękit warto przełamywać ciepłymi odcieniami (biel, beż, szarość), by nie wprowadzać do sypialni chłodnego nastroju, z kolei zieleń może występować w różnych odcieniach, na przykład jako rześki turkus (w połączeniu z ciemniejszymi meblami) lub nowoczesny odcień Greenery. Mocnym akcentem w sypialni może być również żółć, jednak nie jest to barwa polecana dla każdego, ponieważ może wywoływać uczucie niepokoju i smutek. Kolory żółte bardziej nadają się do kuchni lub łazienki niż do pokoju sypialnego.

Uniwersalnym rozwiązaniem jest biel, z kolei, jeśli chcesz wprowadzić nieco ożywienia i sensualności, dobrą metodą może być pomalowanie jednej ściany na winny kolor burgund. Dobierając kolorystykę do sypialni, warto wypróbować także modny ostatnio kolor miętowy, to barwa delikatna i sprzyjająca relaksowi po ciężkim dniu. W sypialni modny jest również antracyt, zwłaszcza w zestawieniu z bielą lub jasną szarością.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze