DZIAŁY

Masz problem z przeciekającym prysznicem? Samodzielnie montujesz nową kabinę prysznicową? To może Ci pomóc, ponieważ z tego artykułu dowiesz się jak silikonować kabiny prysznicowe.

Jak silikonować? Wybierz odpowiedni silikon

Odpowiednim produktem do silikonowania czegokolwiek w łazience jest silikon sanitarny, który bakteriobójczy. Jego użycie zapobiega tworzeniu się wilgoci, a także wypełnia wszelkie nawet najmniejsze szczeliny. Za jego pomocą możesz łączyć stal, aluminium, PVC, szkło czy poliester.

Silikonowanie prysznica z brodzikiem i silikonowanie kabiny prysznicowej

Silikonowanie nie jest trudną czynnością i nie musisz do tego angażować specjalisty. Jedyne co trzeba to po prosty postępować według kilku naszych zaleceń.

  1. Przed samym silikonowaniem musisz dokładnie usunąć wszystkie stare uszczelnienia. W tym pomoże Ci rozpuszczalnik, a pozostałości zdjąć możesz nożykiem.
  2. Następnie cała powierzchnie należy dokładnie wyczyścić, a także odtłuścić. Uchroni to przed powstaniem ewentualnych plam.
  3. Wszystkie krawędzie zabezpiecz taśmą malarską wzdłuż drogi jego podawania, by silikon ładnie wyglądał.
  4. Na koniec pistoletem z silikonem wypełnij szczeliny i odczekaj przynajmniej 24 godziny do jego wyschnięcia. Pamiętaj, by z prysznica w tym czasie nie korzystać!

Silikonowanie porady – to musisz wiedzieć

Trwałe uszczelnienie kabiny prysznicowej polega na bardzo dokładnym nałożeniu preparaty (silikonu) we wszystkie miejsca, które będą narażone na przenikanie wody. Kabina prysznicowa musi być koniecznie zabezpieczona w punktach stykowych, czyli tam gdzie brodzik łączy się z obudową oraz ścianami. Pamiętaj, że silikon należy nakładać nie tylko wewnątrz prysznica, ale również na zewnątrz. Silikon zawsze możesz dopasować kolorystycznie do wnętrza swojej łazienki! Jeśli, więc masz czarny prysznic użyj silikonu o barwie czarnej. Natomiast, gdy kolorystyka w pomieszczeniu to biel, zaaplikuj go w kolorze białym. Silikon trzeba też nałożyć w miejscach, w których szybka prysznica łączy się z podłogą czy ramą brodzika. Możesz tutaj zastosować silikonu sanitarnego, który jest przezroczysty.

Wymiana silikonu – kiedy?

Choć silikon sanitarny ma właściwość biobójcze to czasem mogą się na nim pojawić brzydkie, czarne kropki. Wiesz co to znaczy? W twoim prysznicu lub kabinie prysznicowej zaczęła się rozwijać pleń i grzyb! Jeśli widzisz taką  sytuację zanim przejdziesz do wymiany silikonu spróbuj pozbyć się grzyba za pomocą środka chemicznego o działaniu przeciwgrzybicznym. Pamiętaj, by produkt był dedykowany pod silikon łazienkowy! Metoda nie zadziała? Oznacza to, że czeka nas wymiana silikonu.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak silikonować kabinę prysznicową" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak silikonować kabinę prysznicową" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zgody i prywatność
Sprawdź i wybierz, które dane może przechowywać ta strona internetowa w plikach cookies, pamięci lokalnej i sesji przeglądarki internetowej
Podstawowe funkcjonowanie strony Do poprawnego korzystania z tej strony wymagane jest anonimowe przechowywanie niektórych danych dotyczących jej wyglądu oraz sposobu działania