DZIAŁY

Rozmowa z szefem to zawsze stresujące doświadczenie dla pracownika. Niezależnie od tego, jaki kontakt mamy z naszym pracodawcą, warto pamiętać, że jest to osoba wyżej postawiona od nas i należy jej się szacunek. Jak rozmawiać z szefem? Kilka porad, które pomogą w komunikacji z pracodawcą.

Jak rozmawiać z szefem

Dobre warunki w pracy to podstawa zadowolenia pracowników, jak i pracodawców. Relacje między tymi ludźmi muszą być na odpowiednim poziomie. Jeśli jesteś pracownikiem i czeka cię rozmowa z szefem w ogóle się nie stresuj. Masz prawo do wyrażania własnego zdania, opinii lub przedstawienia zmian, które twoim zdaniem wpłyną na dobro firmy. Pamiętaj jednak o zachowaniu pewnych norm, aby twoja rozmowa z pracodawcą nie skończyła się klęską.

Surowy szef

Jeśli trafi ci się taki szef, pamiętaj, że i z takim można się dogadać. Przede wszystkim nie daj się zastraszyć, nie możesz dopuścić do tego, aby twój pracodawca cię obrażał lub szantażował. Musisz pokazać, że nie godzisz się na takie traktowanie, najlepiej porozmawiaj z nim na osobności i powiedz, co ci nie odpowiada. Pamiętaj o byciu profesjonalistą, wykonuj swoją pracę tak, aby nie dać szefowi powodu do zaczepki. Jeśli uważasz, że zasłużyłeś na podwyżkę, powiedz o tym! Umów się na rozmowę i pokaż konkretnie, dlaczego zasługujesz na lepszą pensję.

Przyjacielski szef

Jak rozmawiać z szefem przyjacielem? Twój szef traktuje cię ulgowo i przez to myślisz, że możesz sobie na więcej pozwolić? Nie rób tego. Wykonuj swoją pracę starannie tak, abyście oboje byli zadowoleni, trzymaj się wyznaczonych terminów. Gdy się pokłócicie, nie przenoście tego do miejsca pracy, oddzielcie waszą znajomość biurową od tej poza pracą. Bądź czujny, jeśli twój szef staje się za bardzo przyjacielski, może to być podstęp do tego, aby cię wykorzystać. Nie chodzi tylko o molestowanie, ale również o to, że nałoży ci więcej obowiązków, niż powinieneś wykonywać.

Wskazówki

Nie rozmawiaj w pracy o tym, że masz kaca. Twój szef nie musi o tym wiedzieć, staraj się w tym dniu pracować tak jak zawsze, nie rzucając się nikomu w oczy. Nie wściekaj się, gdy coś pójdzie nie po twojej myśli. Szef to też człowiek i rozumie, że zdarzają się sytuacje losowe, w których nagle nie będziesz mógł przyjść do pracy, gdy taka sytuacja  ci się przytrafi, powiedz o tym pracodawcy i oboje wymyślcie, co możecie w tej sprawie zrobić.

Niniejszy poradnik pod tytułem "Jak rozmawiać z szefem" nie stanowi doradztwa, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat "Jak rozmawiać z szefem" należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o własne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Na stronie Porady.org nie korzystamy z plików cookies oraz kodów śledzących, a także nie profilujemy Twojej aktywności, dzięki czemu możesz korzystać z niej całkowicie anonimowo i prywatnie.