Relacje
Czytany poradnik
Jak radzić sobie ze stresem i poddenerwowaniem?
0

Jak radzić sobie ze stresem i poddenerwowaniem?

AUTOR:  Marzena Kuźma29 marca 2018

Stres to najgorszy wróg, który pojawia się w nieoczekiwanym momencie. Trzeba się z nim oswoić, polubić albo próbować z nim walczyć. Często słyszymy rady innych, by nasze myślenie sprowadzało się jedynie do tego pozytywnego, by wziąć głęboki oddech i policzyć do dziesięciu. Co zrobić jeśli to nie przynosi skutku, a stres czyni nas rozedrganymi i rozdrażnionymi?

Sięgnij po melisę

Z pomocą przychodzi mała, aromatyczna roślinka, której główną zaletą jest działanie uspakajające. Dzięki swojej subtelności i delikatności nie wpływa drastycznie na nasz organizm, a wspomaga naszą psychikę i niweluje niekorzystne skutki stresu. Melisa nie daje skutków ubocznych, a jej dostępność jest osiągalna w większości sklepach spożywczych w postaci herbaty, sklepach zielarskich oraz aptekach. Można również hodować ją samemu. Sam zapach melisy koi nasze nerwy, odpręża, pomaga walczyć ze stanami lękowymi i depresją, jednocześnie pozostawiając nas skoncentrowanym.

Prócz jej skutecznego działania uspokajającego ma także inne właściwości o których warto wspomnieć. Samodzielnie przygotowany napar z suszu działa rozkurczowo na układ pokarmowy. Melisa jest na tyle delikatna, że bez obaw mogą korzystać z niej nawet kobiety w ciąży, które zmagają się z mdłościami, ale także dzieci i osoby starsze. Zapach melisy pomaga w zasypianiu, wystarczy tylko dodać kilka kropel do kominka, ciepły koc, bujany fotel i zaoferować sobie chwilę relaksu i odprężenia od codziennej bieganiny i stresu.

Znajdź swoją zieloną oazę ciszy

W dzisiejszym zabieganym świecie ciężko o spokój i ciszę. Otaczamy się ciągłym gwarem i szumem, co ma znaczący wpływ na naszą psychikę, a w szczególności na stres i poddenerwowanie. Jak z tym walczyć?

Samo przebywanie w ciszy daje niesamowite efekty. Wyłącz telewizor, odłóż smartfona i na chwilę odetnij się od ludzi i pozwól by zawładnęła Tobą cisza i spokój. Jeszcze większy efekt osiągniemy gdy wybierzemy się do parku, lasu czy nawet wypełnimy swoje domowe wnętrze zielonymi roślinami. Regularny kontakt z zielenią i przyrodą stanowi swojego rodzaju terapię dla ciała i duszy.

Weź głęboki oddech i wybierz się na jogę

droga

Ujarzmienie

zjednoczenie

Praktykując jogę, efekty możemy zobaczyć już po kilku zajęciach.  Zwalcza ona nie tylko stres i poddenerwowanie ale jest także źródłem pozytywnej energii, dodatkowego relaksu dla ciała i psychiki, poprawia nasz sen i odpręża. Daje motywacje do kontrolowania i zwiększa świadomość zdrowego stylu życia, a pamietajmy że ruch i odpowiednia dieta także ma znaczący wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny jak i samopoczucie!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze